در حال بارگذاری ...
پرورش استعداد بازیمود
سبــد خرید من
0 محصول
سبد خرید شما خالیست!
میتواند برای مشاهده محصولات بیشتر به صفحات زیر بروید :
افزودن به علاقه مندی های
مقایسه

مافیای کوبا (MAFIA DE CUBA)

شناسه محصول: 1321
شناسه محصول: 1321
تولید کننده: گیم باز GAME BUZZ
توضیح کوتاه

بازی مافیا کوبا یک بازی فکری و بلوف زنی است که برای انجام آن باید قدرت استنتاج بالایی داشته باشید. این بازی می‌تواند بین تعداد 6 تا 12 نفر باشد. هر چه تعداد نفرات در این بازی بیش‌تر باشد، هیجان بازی بیش‌تر خواهد شد. این بازی برای افراد بالای 10 سال مناسب است و بزرگسالان نیز می‌توانند از انجام این بازی فکری و مهیج لذت ببرند. میانگین مدت زمان انجام این بازی 30 دقیقه می‌باشد. توجه داشته باشید که هرچه قدرت تحلیل و دقت بالایی داشته باشید شانس شما برای برنده شدن در این بازی نسبت به سایر بازیکنان بیش‌تر است.

فروشنده: بازیمود
آماده ارسال
165,000 تومان
تعداد
امتیاز محصول
مشخصات فنی بیشتر
  • تعداد نفرات : 6-12 نفر
  • زمان بازی : 30 دقیقه
  • رده سنی : +10 سال
شرح کامل
بیشتر

بازی مافیا کوبا یک بازی فکری و بلوف زنی است که برای انجام آن باید قدرت استنتاج بالایی داشته باشید. این بازی می‌تواند بین تعداد 6 تا 12 نفر باشد. هر چه تعداد نفرات در این بازی بیش‌تر باشد، هیجان بازی بیش‌تر خواهد شد. این بازی برای افراد بالای 10 سال م...

محصولات مشابه
  • معرفی کالا
  • مشخصات
  • نظرات کاربران
شرح کامل
مافیای کوبا (MAFIA DE CUBA)
توضیح مختصر

توضیح کلی بازی مافیا کوبا

داستان بازی به این صورت است که در روز 29 دسامبر سال 1955 در هاوانا دو آلساندرو که پدرخوانده‌ای کوبایی است مهمانی ترتیب داد. او در این مهمانی دوستان نزدیک خود را دعوت کرده است و به مهمان ها جعبه سیگار گران‌بهای خود را تعارف می‌کند. در این جعبه سیگار دو الماس گران‌بها وجود دارد اما دوستان صمیمی و قابل اعتماد پدر خوانده اصلا قابل اعتماد نیستند و پدر خوانده نمی‌داند که در میان دوستانش چند دزد و چند پلیس FBI حضور دارد. اما سوال اینجاست که آیا پلیسان FBI حاضر در جمع دزدان را دستگیر می‌کنند یا دزدان موفق به فرار می‌شوند؟ آیا پدرخوانده می‌تواند خیانتکاران و دوستان غیر قابل اعتماد خود را رسوا کند یا خیر؟

در تاریخ 29 دسامبر سال 1955 در هاوانا هنگامی که مهمانی شام به آخر خود نزدیک بود دوستان خود را نزدیک خود جمع کرد و از پیشرفت تجارت خود با خیال آنکه آن ها قابل اعتماد هستند، به آن ها خبر می‌دهد. ناگهان تلفن او که در سمت در عقب رستوران قرار دارد شروع به زنگ زدن می‌کند. این تلفن در مورد این خبر است که پدرخوانده نزد رئیس جمهور دعوت شده است. او با خیال اینکه دوستان او قابل اعتماد هستند جعبه سیگار با ارزش خود را نزد آن ها می‌گذارد. در اولین طبقه از سیگار‌ها که در آن کلید مخفی قرار دارد، الماس‌هایش در آن محل مخفی شده است.

در بازی مافیا کوبا باید هر بازیکن دو انتخاب دارد. یکی از انتخاب‌ها این است که پس از رفتن پدرخوانده در سیگار را باز کند و الماس‌ها را بردارد در این صورت مرتکب خیانت شده است یا وفادار به افراد مافیا باشد، به عنوان یک انتقال‌دهنده عمل کند و یک مامور مخفی در بازی باشد. هنگامی که صبح روز بعد جعبه سیگار را از دوستان خود پس می‌گیرد، متوجه می‌شود که الماس‌هایش نیست.

بعد از بحث و جدل های فراوان پدر خوانده با کمک مافیای وفادار به او، برای پیدا کردن الماس ها تلاش می‌کند. در این حالت دو احتمال وجود دارد. احتمال اول این است پدر خوانده شرافتش را بخاطر اتهامات از دست می‌دهد و سارقان الماس پیروز این بازی می‌شوند یا مافیای وفادار و ماموران مخفی سارقان را به زندان می‌اندازند.

داستان بازی

در این بازی بازیکنی که نقش پدرخوانده را ایفا می‌کند، بین بازیکنان جعبه سیگار گران‌بهایش را می‌گرداند. هر بازیکنان می توانند با اختیار خود یک یا تعدادی از الماس‌ها را از داخل جعبه سیگار بردارند. پس از به اتمام رسیدن این مرحله، پدرخوانده با بازیکنان به بحث و مجادله می‌پردازد و قصد دارد ثابت کند که کدام یک از بازیکنان الماس‌ها را دزدیده است.

اجزا بازی مافیای کوبا

در این بازی 15 الماس به کار رفته است که این الماس‌ها از پلاستیک ساخته شده‌اند. همچنین 10 توکن کاراکتر که عبارتند از 5 مباشر وفادار، 2 مامور که یکی از آن‌ها مامور FBI و دیگری مامور CIA است، 2 راننده و 1 مامور پاک سازی در این بازی وجود دارند. همچنین 2 توکن جوکر که به شکل بطری هستند نیز در این بازی به کار رفته است. علاوه بر موارد گفته شده این بازی دارای یک جعبه و 1 کیسه پارچه‌ای نیز می‌باشد.

هدف بازی مافیا کوبا

در این بازی پدرخوانده با بازیکنان به بحث و بازجویی می‌پردازد و هر گاه که به بازیکنی شک کند به او می‌گوید که جیب‌هایش را خالی کند. اگر بازیکن مورد نظر دزد باشد، الماس‌ها را به پدرخوانده می‌دهد و از بازی حذف می‌شود اما اگر مامور باشد، تنها مامور برنده این بازی است و اگر شخص مورد نظر از جمله یاران وفادار پدرخوانده باشد، پدر خوانده با دادن سیگار از او دلجویی می‌کند و بازیکن از بازی حذف نخواهد شد. هنگامی دزد‌ها برنده بازی خواهند بود که سیگار های پدرخوانده را تمام کنند و با اقداماتشان باعث شوند که پدرخوانده به یاران وفادار خود اتهام دزدی بزند. البته توجه داشته باشید که در این بازی دزدی برنده است که بیش‌ترین تعداد الماس را داشته باشد.

شخصیت های بازی مافیا کوبا

در این بازی 2 مامور مخفی که یکی از آن‌ها عضو FBI و دیگری عضو CIA است وجود دارد. در صورتیکه پدرخوانده به هر یک از این ماموران اتهام دزدی بزند، این ماموران به تنهایی برنده بازی می‌شوند. کسانی که در این بازی به پدرخوانده وفادار هستند، باید به اون کمک کنند تا دزد‌ها و الماس‌ها را پیدا کنند. دزد‌ها شخصیت‌هایی از بازی هستند که در جیب خود الماس دارند. در این بازی شخصیتی به نام راننده وجود دارد که راننده مراقب بازیکن سمت راست خود است. در صورتی که بازیکن سمت راستی راننده برنده شود، راننده نیز برنده می‌شود. همچنین شخصیتی به نام قاتل نیز در این بازی وجود دارد.

قاتل می‌تواند هنگامی که پدرخوانده به یکی شک کرده قبل از اعلام نقش، او را بکشد. در صورتی که قاتل مامور را بکشد، قاتل به تنهایی می‌تواند برنده بازی شود و اگر مامور نباشد، هم قاتل و هم مقتول هر دو از بازی حذف خواهند شد. در صورتی که بازیکن مشکوک دزد باشد، باید الماس‌ها تحویل داده شود و اگر بازیکن دزد نباشد پدرخوانده از او دلجویی نخواهد کرد. در این بازی شخصی به نام ولگرد نیز وجود دارد که هیچ گونه الماس یا توکنی ندارد ولی به دزد‌ها برای برنده شدن کمک می‌کند. درنتیجه اگر دزد‌ها برنده شوند، ولگرد نیز همراه آن‌ها برنده خواهد شد.

قوانین بازی

باتجربه‌ترین فرد در این بازی پدرخوانده می‌شود که نفر اول این بازی است. پدرخانه جعبه‌ای سیگار دارد که الماس‌ها در آن مخفی شده است. پدرخوانده می‌تواند حداکثر 5 الماس را برداشته و جعبه را به نفر بعدی بازی بدهد. نفر بعدی بازی کیسه‌ای دارد که با استفاده از آن می‌تواند یک ژتون شخصیت را در آن کیسه مخفی کند. کسی نمی‌تواند داخل کیسه را مشاهده کند. پس از اینکه پدرخوانده الماس‌های خود را برداشت باقی بازیکنان باید الماس‌های داخل جعبه سیگار را سرقت کنند یا اینکه یک شخصیت برای خود انتخاب کنند. اگر جعبه به دست بازیکنی برسد و آن جعبه خالی باشد آن بازیکن ولگرد بازی خواهد بود. البته ولگرد بازی شدن انتخابی است و شخص در صورت خالی نبودن جعبه نیز می‌تواند الماس ندزدد. پس از دست به دست شدن جعبه توسط همه بازیکن‌ها، جعبه مجدد به پدرخوانده خواهد رسید.

کلام آخر و جمع بندی

بازی مافیا کوبا یکی از بهترین بازی‌های فکری است که قدرت مکالمه و تحلیل شما را افزایش می‌دهد. شما می‌توانید با استفاده ازاین بازی اوقات خوشی را برای خود رقم بزنید. توصیه می‌کنیم که دورهمی‌های دوستانه یا خانوادگی از این بازی مهیج استفاده کنید.شما می توانید این محصول را از سایت بازیمود خریداری نمایید و اوقات خوشی را برای جمع دوستانه خود رقم بزنید.


اطلاع به من در زمان : موجود شدن
بستن
اشتراک
بیشتر
دسته ها
جستجو
0 سبد
پروفایل
تماس