در حال بارگذاری ...
پرورش استعداد بازیمود
سبــد خرید من
0 محصول
سبد خرید شما خالیست!
میتواند برای مشاهده محصولات بیشتر به صفحات زیر بروید :
افزودن به علاقه مندی های
مقایسه

گروه مقاومت اولون THE RESISTANCE: AVALON

شناسه محصول: 284
شناسه محصول: 284
تولید کننده: مستر گیمر
توضیح کوتاه

یکی از بازی های جذاب دورهمی و گروهی / شخصیت و نقش مخفی، بلوف و فریب

فروشنده: بازیمود
آماده ارسال
195,000 تومان
تعداد
امتیاز محصول
مشخصات فنی بیشتر
  • تعداد نفرات : 5-10 نفر
  • زمان بازی : 45 دقیقه
  • رده سنی : +13 سال
شرح کامل
بیشتر

یکی از بازی های جذاب دورهمی و گروهی / شخصیت و نقش مخفی، بلوف و فریب

محصولات مشابه
  • معرفی کالا
  • مشخصات
  • نظرات کاربران
شرح کامل
گروه مقاومت اولون THE RESISTANCE: AVALON
توضیح مختصر

بازی اَوِلون یک بازی فکری جذاب و مناسب برای دورهمی ها خانوادگی طبقه بندی می شود.

این بازی به‌عنوان یک بازی فکری محبوب در رتبه شش بهترین نوع بازی فکری قرار دارد. جالب است بدانید که قصه بازی اَوِلون از داستان جنگ‌های شاه آرتور در بریتانیا الهام گرفته است، اگرچه شباهت‌هایی با بازی مافیا دارد اما ازآن‌جهت هیجان‌انگیز است که شخصی از بازی حذف نمی‌شود یا به‌نوعی کشته نمی‌شود. به همین دلیل همه افراد می‌توانند تا انتهای بازی وجود داشته باشند و حس هیجان وو نشاط همراه آن‌ها باشد. بازیکنان به دودسته خیر و شر تقسیم شده و در مقابل یکدیگر قرار می‌گیرند.

مسئله‌ای که در این بازی اهمیت دارد پیروزی در این بازی با استفاده از استدلال و منطق است. این بازی برای گروه سنی نوجوان و بزرگ‌سال طراحی‌شده و برای کودکان مناسب نیست.

خلاصه بازی اَوِلون

شاه افسانه‌ای بریتانیا، شاه آرتور با دو لشکر مبارزه می‌کند. این دو با یکدیگر درگیر می‌شوند. این دو لشکر قصد دارند با تمام نیرو‌ها بجنگند و شاه آرتور را به پادشاهی برسانند تا بریتانیا بتواند در آینده صلح و آرامش داشته باشد و لشکریان شر، سپاهیان اهریمنی جادوگر بدنام مورد رد هستند که دوست ندارند شاه آرتور به تخت بنشیند و آینده بریتانیا سیاه و غمگین باشد.

بازی اَوِلون دارای پنج مأموریت است. ازجمله این مأموریت‌ها می‌توان به خیانت‌ها، فریبکاری‌ها اشاره کرد. بازی اَوِلون پنج‌تا ده نفر گنجایش دارد و به دلیل اینکه گفتگوهای زیادی مانند بازی مافیا در آن اتفاق می‌افتد، ممکن است بیش از یک ساعت طول بکشد.

مهم‌ترین تفاوت بازی اَوِلون با بازی مافیا، نبودن شخص راوی است که به‌نوعی شخصی بازی را روایت نمی‌کند،

اجزا بازی َاوِلون

بازی اَوِلون دارای سه صفحه مأموریت به ‌صورت پشت‌ورو است. علاوه بر این، صفحه مأموریت، کارت شخصیت‌های مختلف را نیز در بازی اَوِلون موجود دارد که چند نفر یاران شاه آرتور را تشکیل می‌دهند و بقیه افراد نیز شخصیت‌های منفی بازی یا لشکریان شر را در بر می‌گیرند.

سکه‌های هر گروه و سکه‌های امتیاز یا شانس، سکه فرمانده و سکه‌هایی برای رای دادن نیز در این بازی هیجان‌انگیز قرار داده شده‌اند. هرکدام از بازیکنان می توانند کارت‌های ماموریت بازی را دریافت کنند که به نوعی کارت‌های پیروزی یا شکست هستند.

 

نحوه بازی اَوِلون

به مقدار افرادی که حضور دارند یک صفحه را انتخاب می کنیم. در پایین هر صفحه، مشخص شده است که چه تعداد افراد یاران آرتور هستند و چند نفر از افراد با لشکر اهریمن همکاری خواهند داشت.

باید به این نکته توجه داشت که از لشکر آرتور افرادی که یاران او به حساب می آیند. بنابراین باید با این کارت‌ها اقدام به بازی کردن کنند.

در بازی اَوِلون پنج نفره، سه نفر از یاران آرتور و دو نفر از یاران موردرد باید حضور داشته باشند.

به دلیل اینکه بازی اَوِلون دارای نقش های مخفی است و بر این اساس ساخته شده است، به یاد داشته باشید که یاران اهریمن کارت هایی با زمینه قرمز و یاران آرتور کارت های با زمینه آبی دارند.

پس از اینکه یکبار کارت هارا با یکدیگر بر زدیم به صورت مخفی، به هرکدام از بازیکنان یکی از کارت‌ها تعلق می‌گیرد و از توکن‌های انتخاب رای به هر بازیکن یک رای مثبت و یک رای منفی داده خواهد شد. کارت‌های پیروزی و شکست را در کنار صفحات بازی قرار می‌دهیم. سپس به صورت شانسی یا اتفاقی برای بازی اَوِلون یک فرمانده انتخاب می کنیم و تاج فرماندهی بازی را به او می‌دهیم.

بعد آن سکه دور شمار را روی صفحه بازی پنج نفره قرار می‌دهیم که بعنوان ماموریت شماره یک بازی شناخته می‌شود.

بازی با هدایت فرمانده آغاز می‌شود و بازیکنان به صورت پنهانی به کارت‌ها نگاه خواهند کرد تا بدانند در گروه خیر قرار دارند یا گروه شر.

فرمانده بازی به بازیکنان اعلام می‌کند تا همگی چشمان خود را ببندند و سپس مشت خود را بر روی صفحه بازی قرار بدهند.

بعد از انجام اینکار ، فرمانده اعلام می کند که اشخاصی که در گروه اهریمن یا موردرد هستند چشمان خود را باز کنند و یکدیگر را شناسایی کنند.

سپس فرمانده دستور می‌دهد یاران موردرد شصت خود را باز کنند. سپس می‌گوید که شخصی که کارت مرلین را در دست دارد، چشمان خود را باز کند تا گروه اهریمن را بشناسد.

در مرحله‌ی بعد به گروه موردرد و مرلین دستور می دهد که به حالت اول بازگردند و همگی چشمان خود را باز کنند. در این بازی و در پایان آن اگر یاران آرتور سه ماموریت را پیروز شوند برنده بازی خواهند بود و برعکس، اگر یاران شاه در مأموریت‌ها موفق شوند، برنده می‌گردند.

کلام آخر

یکی از بهترین بازی‌های فکری قرن بیست و یکم که شبیه به بازی مافیا طراحی‌شده است، بازی اَوِلون می‌باشد که برای بازی در محیط دوستانه بسیار مناسب به نظر می‌رسد. شاه آرتور با کمک یارانش قصد دارد سرزمین بریتانیا را به صلح و آرامش برساند که برای این کار نیاز به پیروزی در مقابل نیروی شر را دارد. در بازی پنج نفرِ سه نفر به‌عنوان یاران آرتور و دو نفر هم یاران شر هستند و به موردرد جادوگر اهریمنان برای پیروزی کمک می‌کنند. مهم‌ترین تفاوت این بازی با بازی مافیا نبود یک شخصیت راوی است و اینکه در این بازی هیچ‌کس کشته نمی‌شود و در میان این بازی کسی به قتل نمی‌رسد و شما با انجام سه مأموریت موفق می‌توانید برنده این بازی باشید.

این در صورتی اتفاق می‌افتد که یاران موردرد هیچ موفقیتی کسب نکرده باشند.

بازی با هدایت فرمانده بازی آغاز می‌شود و در میانه‌ی بازی‌ دوست و دشمن مشخص خواهد شد. هرکدام از شخصیت‌های بازی یک کارت با یک نام جدید دارند که یا به‌عنوان یاران شاه آرتور شناخته می‌شوند یا در مقابل آن قرار می‌گیرند. بازی بسیار جذاب اَوِلون در بین شش بازی فکری که در جهان پرفروش هستند قرارگرفته است.

اگر قصد خرید این بازی هیجان‌انگیز رادارید، ما به شما توصیه می‌کنیم که از سایت بازیمود آن را خرید کنید و یک انتخاب مناسب بر اساس سلیقه خود و دوستانتان داشته باشید.


اطلاع به من در زمان : موجود شدن
بستن
اشتراک
بیشتر
دسته ها
جستجو
0 سبد
پروفایل
تماس