در حال بارگذاری ...
پرورش استعداد بازیمود
سبــد خرید من
0 محصول
سبد خرید شما خالیست!
میتواند برای مشاهده محصولات بیشتر به صفحات زیر بروید :
آموزش بازی فکری مافیا

آموزش بازی فکری مافیا جزو آن دسته از آموزش‌هایی است که خیلی از افراد به دنبال آن هستند. بازی مافیا یکی از بهترین بازی‌هایی است که هر کسی دوست دارد به انجام آن بپردازد. این بازی که در زیر مجموعه‌ی انواع بازی‌های خانوادگی و گروهی طبقه بندی می‌شود، سرگرمی مفیدی است که قوانین آموزنده هم دارد. برای این که بازی مافیا را انجام دهید، نیاز به گروهی دارید که از ۱۰ نفر یا بیشتر تشکیل شده باشد. این گروه که اعضای خانواده یا دوستان شما در آن وجود دارند، یک راوی دارد و به بقیه‌ی افراد هم نقش‌های مختلفی می‌دهد. ما در ادامه می‌خواهیم شما را با آموزش بازی فکری مافیا آشنا کنیم. پس با بازیمود تا انتهای این مطلب همراه باشید.

هدف از انجام این بازی

به طور کلی در بازی مافیا شهروندان می‌خواهند مافیا هایی را که با قصد گرفتن و تصرف شهر به شهر حمله کرده‌اند، شناسایی کنند و آن‌ها را بکشند. اصل بازی مافیا را مذاکره با دیگران و قانع کردن آن‌ها تشکیل داده است اما همواره شما باید از قدرت تکلم بسیار خوبی برخوردار باشید و ناشناخته باقی بمانید. حال اگر در این بازی نقش شهروند به شما تعلق گرفت، باید با دیگران متحد شوید و مافیا را بیرون بیندازید اما اگر مافیا بودید، باید با شهروندان جنگ کنید و از دید آن‌ها مخفی بمانید. در اصل باید کاری کنید که اعتماد شهروندان را جلب نمایید و شهر را از آن خود کنید. برای رسیدن به هدف در انجام و آموزش بازی فکری مافیا شما باید قوانین مختلف این بازی را مورد توجه قرار دهید و بهترین عملکرد را از خود به نمایش بگذارید.

محصولات مرتبط: بازی شب مافیا (کلیک کنید)

قوانین بازی مافیا

فرض کنید که یک گروه ۱۰ نفره را تشکیل داده‌اید تا مافیا بازی کنید. در این گروه ابتدا راوی بازی مشخص می‌شود و سپس این راوی کارت‌ها را بین اعضا پخش می‌کند. در این بازی راوی نقش ناظر و داور را دارد و باید از تخلفات جلوگیری کند. حال اگر یک گروه ده نفره در بازی باشند، یک نفر کارآگاه است، یک نفر دکتر است، یک نفر راوی است، یک نفر رییس مافیا است، سه نفر مافیا و سه نفر هم شهروند خواهند بود که با یکدیگر برای تسلط بر شهر جنگ خواهند کرد.

نکته‌ی پر اهمیتی که در اینجا باید به آن اشاره کنیم این است که شما نباید اجازه دهید فردی از هویتتان باخبر شود.در آموزش بازی فکری مافیا دو مرحله‌ی شب و روز دارد و با باز و بسته کردن چشم بازیکنان همراه است. در این بازی پخته صحبت کردن و جلب اعتماد دیگران از هر اصل دیگری مهم‌تر است‌. پس اگر می‌خواهید پیروز میدان باشید، تمرکز را فراموش نکنید و پخته حرف بزنید.

اعضای بازی مافیا

 1.         راوی

راوی یکی از اصلی‌ترین تقش‌هایی است که در این بازی شرکت دارد اما به صورت مستقیم در بازی فکری مافیا ایفای نقش نمی‌کند بلکه به عنوان یک مدیر بر فعالیت سایر باریکنان نظارت دارد. این فرد روایت کننده‌ی بازی است و تمامی افراد در نقش‌های مختلف را هم می‌شناسد. راوی باید سوالات مختلفی را از هر نقشی بپرسد. برای مثال زمانی که مافیا می‌خواهد شهروند را بکشد، راوی از او می‌پرسد که به چه کسی شلیک کند و یا زمانی که شهروند می‌خواهد مافیا را تشخیص دهد، راوی نظر او را می‌پرسد و بر همین اساس مافیا را از بازی بیرون می‌کند.

 1.        مافیا

در آموزش بازی فکری مافیا، افرادی که به عنوان مافیا شناخته شده‌اند، در همان شب اول یکدیگر را می‌شناسند و با هم در راستای ایجاد آشوب در شهر پیش می‌روند. این افراد در واقع نقش دروغگو را بازی می‌کنند چرا که هر گونه تارگتی که به آن‌ها نسبت داده می‌شود، باید انکار گردد و این کار هم بدون دروغ گفتن میسر نمی‌شود. اگر مافیا بتواند در این بازی استراتژی‌های لازم را به کار بگیرد، سخت‌ترین نقش بازی خواهد شد. در غیر این صورت ممکن است مافیا توسط شهروندان از بازی حذف شوند.

 1.        شهروند

شهروندان هم که همانند مافیا جزو اصلی‌ترین مهره‌های این بازی هستند، باید مدام با همکاری یکدیگر مافیاها را بشناسند و آن‌ها را از شهر خارج کنند. معمولا شهروندان به دیگران تارگت می‌زنند تا هم دفاعیات آن‌ها را بشنوند و هم مافیا را شناسایی کنند. علاوه بر این، از همین صحبت‌هایی که در فرآیند تارگت زدن بین افراد رد و بدل می‌شود، سرنخ‌هایی به دست می‌آید که نقش اساسی در زمینه‌ی شناخت مافیا دارند و امر شهروند فردی هوشیار باشد، می‌تواند از همین حرف‌ها و حرکات چهره‌ی مافیا بفهمد که یک فرد مافیا است و او را بکشد.

 1.        دکتر

دکتر شهروندان در این بازی کسی است که جان شهروندان را نجات می‌دهد. به این صورت که این فرد کسی را که احتمال می‌دهد که مافیا به آن شلیک کرده‌اند، انتخاب می‌کند ‌و اگر انتخاب درستی هم داشته باشد، می‌تواند در تمام شدن بازی به نفع شهروندان نقش مؤثری داشته باشد. علاوه بر این، دکتر توانایی این را دارد که خودش را هم در این بازی نجات دهد اما این فرآیند فقط برای یکبار امکان پذیر است.

 1.        پدر خوانده

یکی از مهم‌ترین نقش‌هایی که به عنوان سرگروه مافیا در این بازی شرکت دارد، نقش پدر خوانده یا رئیس مافیا است. در اصل همین پدر خوانده است که تصمیم نهایی در کشتن شهروندان را می‌گیرد و شهر را در اختیار می‌گیرد. زمانی که شهروندان در مورد تشخیص پدر خوانده از راوی می‌پرسند، راوی نمی‌تواند این افراد را راهنمایی کند که در این شرایط، می‌گویند که استعلام پدر خوانده منفی است. پدر خوانده می‌تواند به یکباره جان شهروند را بگیرد و به اعضای گروه هم توجهی نکند. از این رو این نقش را زیرک‌ترین تقش در بازی هم می‌دانند.

 1.        کارآگاه

کارآگاه هم در انجام و آموزش بازی فکری مافیا فردی است که در میان شهروندان به عنوان یک شهروند آگاه نقش بازی می‌کند. این فرد زمانی که همه خواب هستند، باید به یک مافیا اشاره کند و از راوی بپرسد که این فرد مافیا هست یا خیر. کارآگاه حق ندارد که مافیا را بکشد اما اگر متوجه شود که فردی مافیا است، می‌تواند رای‌های مربوطه را افزایش دهد و در نهایت از طریق شهروندان مافیا را از شهر خارج کند.

نحوه‌ی انجام این بازی جذاب

حال بسیاری از افرادی که با این نقش‌ها آشنا هستند و این بازی فکری جذاب را هم در لیست بازی‌های مورد علاقه‌ی خود قرار داده‌اند، از ما می پرسند که چگونه باید مافیا بازی کنیم. به طور کلی در مافیا دو حالت شب و روز وجود دارد که این دو حالت در چند مرحله‌ی کلی خود را نشان می‌دهند و بازیکنان باید در هر کدام از این مراحل طبق قوانین بازی عمل کنند تا در نهایت گروه برنده مشخص شود. در ادامه مراحل این بازی ذکر شده‌اند. ناگفته نماند که شما عزیزان می‌توانید آموزش بازی فکری مافیا را در بازیمود فرا بگیرید و این بازی را در پک‌های کامل و جامع از ما خریداری کنید.

 •          شب اول بازی مافیا

در شب اول که بازیکنان می‌خواهند به انجام این بازی بپردازند، راوی ابتدا به همه‌ی افراد می‌گوید که چشمانشان را ببندند. حال مافیاها باید چشمان خود را باز کنند و یکدیگر را بشناسند تا در ایجاد آشوب در شهر با هم هماهنگ باشند. در مرحله‌ی بعد راوی اعلام می‌کند که افرادی که مافیا هستند، دوباره چشمان خود را ببندند. تمام اتفاقاتی که در شب اول می‌افتد، فقط شناخت مافیا است که سریع هم به پایان می‌رسد.

 •          روز اول بازی مافیا

در این مرحله راوی اعلام می‌کند که همه‌ی افراد چشم‌های خود را باز کنند و بازی‌ را آغاز نمایند. دقیقا اتهام و تارگت زدن به دیگران هم از همین حالا آغاز می‌شود. در این مرحله بازیکنان باید به خجالتی بودن فرد، بیشتر صحبت کردن بازیکن دیگر و حرکات چهره‌ی بازیکنان توجه داشته باشند تا بتوانند هویت رقیب را تشخیص دهند. در این زمینه ممکن است فردی به فرد دیگر زل بزند و از او بپرسد که آیا تو مافیا هستی یا خیر. دستپاچه شدن و سعی در مجاب کردن رقیب می‌تواند از علائمی باشد که نشان از مافیا بودن یک بازیکن دارند.

 •          شب دوم بازی مافیا

در شب دوم، راوی به همه‌ی بازیکنان می‌گوید که بخوابند. حال باید مافیا را بیدار کند و از مافیا بپرسد که کدام یک از شهروندان قرار است کشته شوند. در این مرحله پدر خوانده‌ای که در بازی نقش دارد، حرف آخر را می‌زند اما ابتدا با اعضای گروه خود هماهنگ می‌شود و در نهایت یکی از شهروندان را می‌کشد. حال راوی پزشک را بیدار می‌کند تا بداند که کدام یک از شهروندان کشته شده‌اند. با تشخیص صحیح این پزشک ممکن است جان یک شهروند حفظ شود اما اگر پزشک نتواند به خوبی و به درستی شهروند را مشخص کند، مسلما این شهروند باید از بازی خارج شود.

 •          روز دوم بازی مافیا

در روز دوم همه‌ی افرادی که به عنوان بازیکن در این بازی شرکت دارند، باید بیدار شوند. در این مرحله است که مشخص می‌شود مافیاها کدام شهروند را کشته‌اند و یا پزشک کدام شهروند را نجات داده است. حال شاید تصور کنید که اینجا پایان بازی است اما باید بگوییم که آموزش بازی فکری مافیا هنوز تمام نشده است و ادامه دارد. در این بازی تا زمانی که شهروندان به صورت کامل کشته نشوند، مافیا دست از سر آن‌ها بر نمی‌دارند. مگر این که مافیا خودشان توسط شهروند از بازی خارج شوند و دیگر توانایی از بین بردن شهروندان را نداشته باشند. برای این کار لازم است که شما از قدرت مجاب کردن و اقناع کردن بالایی برخوردار باشید و در نهایت هم برترین عملکرد را از خود به نمایش بگذارید.

 •          شب سوم بازی مافیا

در شب سوم همه می‌خوابند و کارآگاه بیدار می‌شود و نظر خود را می‌گوید. در اینجا اگر این کارآگاه فردی را شناسایی کرد و حدس او هم درست درآمد، باید در روز بعد به شهروندان کمک کند تا این مافیا را از بازی بیرون کنند. کارآگاه در اصل نقشی خنثی دارد و خودش نمی‌تواند اقدامی را در جهت کشتن مافیا انجام دهد اما توانایی این را دارد که شهروندان را برای از بین بردن مافیا متحد سازد.

 •          روز سوم بازی مافیا

در این روز دیگر تمامی مافیاها و تمامی شهروندان شناسایی شده‌اند. در این مرحله آنچه‌ که اهمیت دارد این است که تعداد مافیاها و تعداد شهروندان چقدر می‌باشد. اگر تعداد شهروند از تعداد مافیا بیشتر باشد، به این معنا است که مافیا نتوانسته است شهروند را از بین ببرد و نمی‌تواند برنده‌ی بازی باشد اما اگر تعداد مافیا از تعداد شهروند بیشتر شد، یعنی شما باید با شهر خود خداحافظی کنید و آن را به مافیا بسپارید.

 •          انتهای بازی مافیا

در انتهای این بازی که همه‌ی نقش‌ها شناخته می‌شوند، شما متوجه‌ خواهید شد که کدام یک از افراد دروغ می‌گفتند و کدام یک از آن‌ها راستگو بودند. علاوه بر این، در این مرحله از بازی است که شما متوجه می‌شوید که گول چه کسانی را خورده‌اید. البته این را هم بدانید که شیرینی آموزش بازی فکری مافیا و انجام آن با دوستان و خانواده و ... ، همین عدم شناسایی نقش‌‌ها و ناشناس بودن افراد است که می‌تواند در نتیجه‌ی نهایی بازی هم تاثیر داشته باشد.

 شما با انجام این بازی می‌توانید لذت فراوانی ببرید اما این را بدانید که به دلیل رواج دروغگویی در این بازی فکری، استفاده‌ی کودکان از آن منع شده این بنابراین بازی فکری مافیا مناسب رده‌ی نوجوان، جوان و بزرگسال طراحی گردیده است که هر کسی با هر سنی می‌تواند به انجام آن بپردازد.

خرید بازی مافیا از بازیمود

بازیمود یکی از برترین فروشگاه‌هایی است که در راستای خرید و فروش انواع بازی‌های فکری فعالیت دارد. این فروشگاه در طول سال‌های فعالیت خود، همواره بر آن بوده است که بهترین و متنوع‌ترین بازی‌های فکری رومیزی در سبک‌های مختلف و ژانرهای گوناگون را به شما عزیزان عرضه کند و با هر سلیقه‌ای هم عجین شود. امروزه ما در بازیمود آموزش بازی فکری مافیا را در اختیار شما قرار می‌دهیم و این بازی را در پک‌های جامع و کامل که از کارت شهروند، مافیا، کارآگاه، پزشک و پدر خونده تشکیل شده است را به شما ارائه می‌کنیم تا بتوانید در مهمانی‌ها و دورهمی‌های خود از آن بهره ببرید. همچنین، ما این بازی را با قیمتی ارزان به شما می‌فروشیم اما با این قیمت ارزان از کیفیت این بازی‌ها نزده‌ایم. یعنی شما می‌توانید کیفیت بالا را با قیمتی ارزان فقط و فقط از بازیمود دریافت کنید.

محصولات مرتبط: مافیای کوبا (کلیک کنید)

کلام پایانی

ما در ین مطلب در مورد آموزش بازی فکری مافیا و ویژگی‌ها و مراحلی که شما برای انجام این بازی باید طی کنید، صحبت کردیم. امروزه مافیا را یکی از بهترین بازی‌های رومیزی دورهمی می‌دانند که می‌تواند اوقات مفرح و نشاط بخشی را برای هر فردی به ارمغان بیاورد. این بازی ویژگی‌های زیادی دارد و برای انجام آن شما باید به این ویژگی‌ها توجه کنید‌. علاوه بر این، نقش‌های متنوعی در مافیا وجود دارند که هر کدام از آن‌ها می‌توانند در نتیجه‌ی نهایی برد و باخت این بازی مؤثر باشند. شما عزیزانی که تمایل به خرید این بازی را دارید، کافی است همین حالا سفارشات خود را در این سایت ثبت کنید.