در حال بارگذاری ...
پرورش استعداد بازیمود
سبــد خرید من
0 محصول
سبد خرید شما خالیست!
میتواند برای مشاهده محصولات بیشتر به صفحات زیر بروید :
آشنایی با نقش‌های بازی مافیا

امروزه بازی مافیا نقش‌های زیادی را در خود جای داده است که برخی از نقش‌های بازی مافیا جزو نقش‌های اصلی هستند و برخی دیگر هم نقش‌های فرعی را در بر می‌گیرند. این بازی جذاب با توجه به نقش‌های متنوعی که دارد، می‌توان اوقات فراغت شما را به خوبی پر کند و انتخابی مناسب در جهت بهبود تفکر و مهارت‌های اجتماعی شما عزیزان باشد. این نقش‌ها سه دسته‌ی کلی شهروند، مافیا و نقش‌های مستقل را در بر می‌گیرند که در ادامه با تمامی این نقش‌ها آشنا خواهید شد.

نقش‌های شهروندی

 •          نقش شهروند عادی در بازی مافیا:

 یکی از اصلی‌ترین نقش‌هایی که در بازی کلاسیک مافیا وجود دارد و در میان نقش‌های بازی مافیا می‌درخشد، نقش شهروند است اما امروزه در این بازی شهروندان عادی چندان اهمیتی ندارند چرا که قدرت تصمیم گیری و کشتن مافیا در دست این افراد نیست و تنها و تنها می‌توانند از طریق رای گیری در نجات شهر خود سهم داشته باشند.

 •          نقش تایلر:

 یکی از اصلی‌ترین نقش‌های بازی مافیا، نقش تایلر یا نقش فراماسون است. در واقع این نقش به گروه فراماسون‌ها باز می‌گردد که باید در شب اول بازی مافیا چشم خود را باز کنند و دیگر همکاران خود را در همین گروه شناسایی نمایند. در نهایت فراماسون‌ها با همکاری شهروندان دیگر به کشتن مافیا می‌پردازند و از این طریق می‌توانند نقش مؤثری را در برنده شدن گروه شهروندان ایفا کنند.

 •          نقش فروشنده:

 اگر می‌خواهید در بازی مافیا و در گروه شهروندان به بهترین شکل ممکن عمل کنید، باید به نقش فروشنده توجه زیادی داشته باشید. نقش فروشنده قدرت زیادی در این بازی دارد. به گونه‌ای که این فرد هر زمان که بخواهد، می‌تواند جان یک ‌نفر را از او بگیرد و به طور کلی هویت این فرد را در بازی از بین ببرد. امروزه فروشنده را کلیدی‌ترین و زیرک‌ترین نقش می‌دانند چرا که ممکن است فردی از همه جا بی‌خبر باشد و به طور ناگهانی و پنهانی توسط فروشنده از بازی حذف شود.

 •          نقش قهرمان:

 نقش قهرمان هم از جمله نقش‌های بازی مافیا به شمار می‌آید. فردی که در این نقش در بازی مافیا وجود دارد، می‌تواند در دو شب این بازی یک فرد را به دلخواه خود انتخاب کند. فردی که توسط قهرمان انتخاب شده است، در روز از هر اتفاقی در امان است. یعنی تیرهای شلیک شده‌ی مافیا به این فرد نمی‌توانند تاثیر گذار باشند و در نهایت این شهروند زنده می‌ماند. البته نکته‌ی اصلی و مهمی که در اینجا وجود دارد این است که نقش قهرمان نمی‌تواند خودش را از مهلکه نجات دهد.

 •          نقش روانشناس یا ناتاشا:

 روانشناس یکی از نقش‌هایی است که اهمیت زیادی در نتیجه‌ی بازی مافیا دارد. این فرد توانایی این را دارد که در هر شب یک نفر را سایلنت کند. یعنی در هر شبی که افراد می‌خوابند، روانشناس یک نفر را انتخاب می‌کند و حق اظهار رای، اظهار نظر، و صحبت کردن را از او می‌گیرد. حال اگر این فرد در مرحله‌ی پایانی بازی نتواند به خوبی نقش داشته باشد و رای بدهد، ممکن است مافیا شهر را تصرف کنند. بنابراین، در این شرایط قدیس به کمک هر شهروندی می‌آید و می‌تواند اثر ناتاشا را از بین ببرد اما این در صورتی اتفاق می‌افتد که بازیکنی که در نقش قدیس است، تشخیص درستی در هدف ناتاشا داشته باشد.

 •          نقش قدیس یا کشیش:

 یکی از نقش‌های بازی مافیا که در زیر مجموعه‌ی نقش‌های شهروندی قرار دارد، نقش قدیس است. این فرد در این بازی نمی‌تواند به صورت مستقیم ایفای نقش کند اما با دعاهای خود توانایی این را دارد که اثر ناتاشا را از بین ببرد. این فرد می‌تواند برای هر شهروندیکمکی نیروی کمکی باشد اما در مواقعی هم ممکن است دعاهای او خلاف میل شهروندان و مطابق با میل مافیا باشد. نکته‌ای که باید در مورد این نقش بدانید این است که قدیس مختار است هر گونه اشتباهی را انجام دهد چرا که نقش او در بازی خنثی است و تنها برای از بین بردن اثراتی که ناتاشا بر روی افراد دارد، به وجود می‌آید.

 •          نقش دکتر:

 یکی دیگر از نقش‌های بازی مافیا، نقش دکتر است. از آنجایی که این بازی استراتژیک و خانوادگی جزو آن دسته از بازی‌هایی است که در چند مرحله‌ی شب و روز انجام می‌شود، دکتر می‌تواند در هر مرحله یک فرد را نجات دهد. به این صورت که پس از کشته شدن شهروندان توسط مافیا، دکتر با تشخیص صحیح خود می‌تواند این فرد را از مرگ و باخت رهایی دهد. علاوه بر این، ممکن است مافیا دست روی خود دکتر بگذارند که در این صورت این فرد در طول بازی می‌تواند یکبار هم خودش را نجات دهد.

 •          نقش کارآگاه:

 کارآگاه هم نقشی خنثی در این بازی دارد. به طور کلی کارآگاه تنها کاری که می‌تواند انجام دهد این است که از راوی بازی سوال کند که آیا یک فرد مشکوک مافیا است یا خیر. این فرد زمانی که از مافیا بودن فردی باخبر شود، باید شهروندان و رای گیری‌های آن‌ها را در جهت تشخیص مافیا افزایش دهد و از این طریق در نتیجه‌ی نهایی بازی نقش داشته باشد.

 •          نقش حرفه‌ای یا اسنایپر:

 حرفه‌ای یکی از اعضای گروه شهروندان است که معمولا دو الی سه تیر را با خود حمل می‌کند. این نقش در میان نقش‌های بازی مافیا می‌تواند با اختیار تام خود یکی از بازیکنانی را که حدس می‌زند مافیا است، بکشد. حال اگر این نقش حدس درستی زده باشد، می‌تواند ادامه‌ی بازی را هم به سود شهروندان تمام کند اما اگر حرفه‌ای به جای مافیا شهروند را کشته باشد، خودکشی می‌کند و خودش هم از بازی بیرون می‌رود. یعنی در اصل جان حرفه‌ای به همان تیری که شلیک می‌کند بستگی دارد.

نقش‌های مافیا

 •          نقش مافیا عادی:

 مافیا های عادی که تعداد زیادی از بازیکنان این بازی را در بر می‌گیرند، در اصل اعضای تیم مافیا به شمار می‌آیند و خودشان قدرت زیادی ندارند. این اعضا زیر نظر پدر خوانده یا رئیس مافیا فعالیت می‌کنند و تصمیم گیری‌های آن‌ها نیز در رابطه با کشتن یا نکشتن یکی از اعضای بازی، مستلزم تایید پدر خوانده است‌. تنها نقش موثری که این اعضا در بازی مافیا دارند این است که می‌توانند رای گیری‌های علیه شهروندان را به نفع خود به پایان برسانند. به این صورت که به هر میزان که تعداد مافیاها بیشتر شود، شانس برنده شدن این تیم در بازی هم افزایش پیدا خواهد کرد.

 •          نقش پدر خوانده:

 پدر خوانده یا همان رئیس مافیا که به آن گادفادر هم گفته می‌شود، نفوذی‌ترین نقش گروه مافیا در میان نقش‌های بازی مافیا است که تمامی تصمیمات اصلی را می‌گیرد. این فرد با تشخیص و حدس‌هایی که دارد، در هر شب اقدام به کشتن یکی از اعضای گروه شهروندان می‌کند که این شهروند می‌تواند قهرمان باشد، می‌تواند حرفه‌ای باشد، می‌تواند دکتر باشد، می‌تواند کارآگاه باید و حتی می‌تواند شهروندان عادی را در بر بگیرد. اگر کارآگاه در این بازی تلاش کند که با سوالات متعدد از راوی در مورد نقش پدر خوانده بداند، تلاش‌های او بی‌نتیجه هستند چرا که راوی اجازه‌ی لو دادن نقش پدر خوانده به کارآگاه را ندارد.

 •          نقش شاه کش:

 شاه کش یکی از بازیکنانی است که می‌تپاند بدون اجازه‌ی پدر خوانده اقدام به کشتن شهروندان کند. بدین صورت که در شب دوم این بازی، شاه کش از خواب بیدار می‌شود و یک حدس را برای مشتریان یکی از شهروندان می‌زند. برای مثال این نقش حدس می‌زند که یک بازیکن کارآگاه است. حال اگر حدس او درست باشد، بازیکن مذکور باید از بازی خارج شود. در این صورت امتیاز تیم مافیا هم افزایش پیدا می‌کند.

 •          نقش معشوقه:

 همان طور که از نام نقش معشوقه مشخص است، این فرد به عنوان معشوقه‌ای برای پدر خوانده‌ی گروه مافیا در بازی اظهار نظر می‌کند و اگر یکی از نقش‌های بازی مافیا که اصلی هستند و در گروه مافیا قرار دارند توسط شهروندان کشته شوند، این نقش می‌تواند جای او را بگیرد. همچنین، معشوقه در تصمیمات پدر خوانده نیز نقش مؤثری دارد و می‌تواند این تصمیمات را به صورت ۱۸۰ درجه تغییر دهد.

 •          نقش تروریست:

 از اصلی‌ترین نقش‌هایی که در گروه مافیا به بازی کردن می‌پردازد، نقش تروریست است. علاوه بر این که تروریست در بازی مافیا می‌تواند در رای گیری‌ها و تصمیم گیری‌ها نظر خود را بیان کند و دیگران را نیز متاثر از رای‌های خود کند، توانایی این را دارد که به هنگام کشته شدن هم یکی از شهروندان را ترور کرده و با خود از بازی خارج کند. در این صورت احتمال برد هر دو گروه در یک سطح باقی می‌ماند. علاوه بر این، اگر این فرد توسط پدر خوانده طرد شود، می‌تواند بازی مافیا را با کشتن شهروندان از تاثیر خود متاثر کند.

نقش‌های مستقل

 •          نقش جوکر:

 در میان نقش‌های بازی مافیا، نقش جوکر یکی از تاثیرگذارترین نقش‌ها به شمار می‌آید چرا که این تقش در حذف افراد از این بازی هیچ محدودیتی ندارد. فردی که‌ جوکر است، در سناریوهای مختلف این بازی جای دارد و در هر مرحله می‌تواند ۴ نفر را به خواست خود از بازی خارج کند. حال فرقی ندارد که این چهار نفر جزو گروه مافیا هستند و یا نه، شهروندان را تشکیل می‌دهند. در این شرایط اگر جوکر با حذف چهار نفر توانست تمامی بازیکنان را از بازی خارج کند، برنده‌ی مافیا شناخته می‌شود. در غیر این صورت، بازی به صورت مجدد ادامه می‌یابد.

 •          نقش شیطان صفت:

شیطان صفت نقشی است که در هر شب از بازی مافیا به تعداد همان شب، به انتخاب بازیکن می‌پردازد. حال اگر تمامی بازیکنانی که توسط شیطان صفت انتخاب شده‌اند از یک گروه (شهروند یا مافیا) باشند، از بازی حذف می‌شوند اما اگر شیطان صفت نتواند به خوبی اعضای یک تیم را تشخیص دهد، خودش باید از بازی بیرون برود. در اصل این نقش هم در میان نقش‌های بازی مافیا که مستقل هستند، سلامت جانش دست خودش است.

 •          نقش مجهول:

 یکی از اصلی‌ترین نقش‌هایی که در بازی مافیا وجود دارد، نقش مجهول است. اگرچه این نقش توانایی انجام کار خاصی را در این بازی ندارد اما همین که نتواند به گروهی پیوند بخورد، ممکن است بازی را به نفع گروه مستقل به پایان برساند. هر کدام از مافیاها و شهروندانی که از مجهول نگهبانی کنند و یا از کشتن او خودداری نمایند، می‌توانند مجهول را وارد تیم خود کرده و او را در جهت برنده شدن تیم مذکور در بازی، مورد استفاده قرار دهند.

بازیمود، برترین عرضه کننده‌ی بازی‌های فکری جذاب مثل مافیا

همه‌ی ما می‌دانیم که بازی مافیا جزو بازی‌های پرطرفداری است که بین مشتریان تقاضای زیادی از این بازی دیده می‌شود و در واقع هر فردی تمایل دارد که این بازی را خریداری کرده و در خانه‌ی خود قرار دهد تا در هر زمان که شرایط جور بود و جمع‌های دوستانه و خانوادگی در خانه وجود داشتند، این بازی را با هم انجام داده و از سپری کردن اوقات فراغت به سبک مافیا، لذت ببرند. امروزه فروشگاه‌های زیادی وجود دارند که به فروش این بازی پرداخته‌اند.برخی از این فروشگاه‌ها مثل فروشگاه ما که بازیمود نام دارد، به صورت معتبر انواع بازی‌های فکری را به فروش می‌رسانند اما برخی دیگر چندان اعتبار ندارند و بسته‌های کاملی را هم به مشتری عرضه نمی‌کنند. پس توجه داشته باشید که بهترین فروشگاه را برای خرید این بازی‌ها انتخاب کنید.

قیمت بازی مافیا

فروشگاه بازیمود همواره در صدد افزایش تنوع محصولات به همراه ماهش قیمت آن‌ها بوده است. به همین دلیل تمامی مشتریانی که از ما خرید کنند، علاوه بر این که می‌توانند از بسته‌های پرکاربرد و جامع بازی مافیا بهره‌مند شوند، قیمت پایینی را نیز برای این بسته‌ها دریافت می‌کنند. پس با خرید از بازیمود هم به صرفه‌ی اقتصادی می‌رسید و هم می‌توانید دورهمی‌های لذت بخشی را برای خود و اعضای خانواده خود به وجود بیاورید.

سخن پایانی

ما در این مطلب در مورد نقش‌های بازی مافیا با شما صحبت کردیم. امروزه افراد زیادی وجود دارند که به انجام این بازی جذاب و هیجان انگیز اهتمام می‌ورزند و با تهیه‌ی پک‌های مخصوص بازی مافیا، آن را در دورهمی‌های خود مورد استفاده قرار می‌دهند. این بازی دارای نقش‌های زیادی است که بخشی از آن‌ها در گروه شهروندان قرار می‌‌گیرند و بخشی دیگر در گروه مافیا طبقه بندی می‌شوند اما نقش‌های دیگری هم وجود دارند که با عملکرد خود می‌توانند به طور کلی نتیجه‌ی بازی را عوض کرده و آن را به نفع خود به پایان برسانند. این نقش‌ها مستقل نام دارند و در تمامی مراحل بازی در کنار شهروندان و‌ مافیاها به انجام بازی می‌پردازند. شما می‌توانید پک‌ها و بسته‌های کامل و جامع بازی مافیا را از سایت ما (بازیمود) خریداری کنید.