در حال بارگذاری ...
پرورش استعداد بازیمود
سبــد خرید من
0 محصول
سبد خرید شما خالیست!
میتواند برای مشاهده محصولات بیشتر به صفحات زیر بروید :
افزودن به علاقه مندی های
مقایسه

مونوپولی (MONOPOLY)

شناسه محصول:
شناسه محصول:
تولید کننده: آی توی itoy
توضیح کوتاه

بازی ایرانی مونوپولی کارت خوان دار (Monopoly: Ultimate Banking)

نسخه کارت خوان دار همراه با پول کاغذی

اولین مونوپولی کارتخوان دار ایرانی

فروشنده: بازیمود
1,500,000 تومان
تعداد
امتیاز محصول
مشخصات فنی بیشتر
  • تعداد نفرات : 2-6 نفر
  • زمان بازی : 120 دقیقه
  • رده سنی : +8 سال
شرح کامل
بیشتر

بازی ایرانی مونوپولی کارت خوان دار (Monopoly: Ultimate Banking) نسخه کارت خوان دار همراه با پول کاغذی اولین مونوپولی کارتخوان دار ایرانی

محصولات مرتبط
محصولات مشابه
  • معرفی کالا
  • مشخصات
  • نظرات کاربران
شرح کامل
مونوپولی (MONOPOLY)
توضیح مختصر

یکی از معروف‌ ترین بازی‌های تخته‌ ای مونوپولی می‌باشد. این بازی نام خود را از یکی از روش‌های سرمایه‌ گذاری بسیار معروف گرفته است. کار با این بازی فکری بسیار ساده بوده و تنها نیاز به آموزش و تمرین دارد تا به شخصی حرفه‌ ای در این بازی فکری تبدیل شوید. این بازی فکری در سراسر جهان بسیار پرطرفدار است و به آموزش مسائل مالی نیز در حین بازی کردن می‌پردازد. این بازی هوش مالی را در شما تقویت می‌کند و شما را با مفاهیمی مانند رشد مالی، ورشکستگی و موارد این‌ چنینی آشنا می‌کند. این بازی برای گروه سنی 8 سال به بالا مناسب است و حتی بزرگسالان نیز می‌ توانند از انجام این بازی لذت ببرند. تعداد افراد مناسب برای این بازی 2 تا 6 نفر است و هرچه تعداد بازیکنان بیش‌تر باشد، هیجان بازی نیز بیش‌تر خواهد شد. پیش از این مونوپولی بیشتر به صورت فیزیکی بازی میشد اما امروزه اپلیکیشن‌هایی نیز برای این بازی تولید شده است.

خصوصیات بازی مونوپولی

همانطور که گفتیم ، این بازی در دسته بازی‌های صفحه‌ای به حساب می‌آیند. بر صفحه این بازی خانه‌هایی وجود دارد که بر روی هر یک از خانه‌ها چیزی نوشته است. به عنوان مثال برخی از خانه‌ها زمین‌های فروشی هستند. برخی دیگر از خانه‌های این بازی به خانه‌های شانس معروف هستند که ممکن است متناسب با شانس شما در بازی با یک پیشنهاد خوب یا یک پیشنهاد بد در طول بازی مواجه شوید. همانطور که گفتیم شما با استفاده از این بازی می‌توانید امورمالی را نیز فرابگیرید. بنابراین در ابتدای بازی به هر یک از بازیکنان مقداری پول داده می‌شود که بازیکن می‌تواند با کمک این پول اقداماتی را درطول بازی انجام دهد.

شما می‌توانید با استفاده از داراییتان در بازی خانه‌هایی را بخرید یا آن‌ها را در مزایده قرار دهید. هنگامی که خانه‌هایی با یک رنگ مشابه نصیب شما می‌شود، می‌توانید با آن خانه یا هتل پول بیش‌تری از سایر بازیکنان بگیرید و در نتیجه به دارایی‌های خود بیفزایید. هرچه میزان دارایی شما در این بازی بیش‌تر باشد، شانس بیش‌تری برای برنده شدن خواهید داشت. توجه داشته باشید که این بازی تنها تابع شانس نیست بلکه هوشیاری و زکاوت نیز به برنده شدن شما کمک بسیاری می‌کند.

این بازی شامل یک صفحه است که دو تاس دارد. هر کدام از بازیکنان این بازی مهره‌ای برای خود دارند. در این بازی 32 خانه، 12 هتل، 16 کارت شانس، 16 کارت اجتماعی و 28 سند وجود دارد. هر بازیکن در ابتدای بازی 1500 دلار پول دارد که باید از آن با هوشیاری استفاده کند تا بتواند برنده بازی شود. در این بازی 2 اسکناس 500 دلاری، 2 اسکناس 100 دلاری، 2 اسکناس 50 دلاری، 6 اسکناس 20 دلاری، 5 اسکناس 10 دلاری، 5 اسکناس 5 دلاری و 5 اسکناس 1 دلاری وجود دارد. در این بازی فردی وظیفه بانک داری را بر عهده دارد. البته این فرد اگر بخواهد وارد بازی شود، باید سرمایه خود را از سرمایه بانک جدا کند. وظیفه بانک این است که به افرادی که بازی می‌کنند، حقوق و پاداش پرداخت کند. البته وظایف دیگری نظیر جریمه بازیکنان، قرض‌های آنان و مالیات نیز برعهده بانک می‌باشد.

شرایط و روش‌های بازی مونوپولی

در این بازی هدف این است که یکی از بازیکنان به ثروتمند‌ترین بازیکن تبدیل شود. البته ثروتمند‌ترین بازیکن فقط یک نفر می‌باشد و سایر بازیکنان در این بازی ورشکست خواهند شد. در بعضی موارد برای بازی مونوپولی زمان تعیین شده و تا پایان زمان بازی ثروتمند‌ترین فرد مشخص می‌شود و در برخی مواقع نیز زمانی برای بازی تعیین نخواهد شد. این موضوع به توافق میان بازیکنان بستگی دارد. در مونوپولی بازی به وسیله بانک‌دار شروع می‌شود. سپس هر بازیکن باید مهره خود را انتخاب کند و تاس بیندازد. در این بازی هر بازیکن که بتواند عدد بزرگ‌تری نسبت به مجموع پرتاب دو تاس داشته باشد، او می‌تواند شروع به تاس انداختن کند. محل شروع بازی در صفحه مونوپولی مشخص شده است و تعداد حرکات نیز مجموع اعداد دو تاس انداخته شده است. مطابق با قوانین مونوپولی میتوان تمام مهره‌ها را بدون اینکه مشکلی داشته باشد، در یک خانه قرار داد.

پرتاب تاس در این بازی باید به دقت و درون صفحه بازی انجام بگیرد و اگر تاس بیرون صفحه بیفتد، تاس انداخته شده باطل خواهد بود و باید مجددا تاس بیندازید. هنگامی که مهره شما بر هر یک از خانه‌های مونوپولی قرار گرفت، شما باید مطابق با خواسته آن خانه رفتار کنید. به عنوان مثال ممکن است خواسته خانه از شما جریمه یا اجاره ملکی باشد. بنابراین موظفید که به آن عمل کنید. هنگامی که تاس انداختید و تاس جفت آمد می‌توانید پس از اینکه جریمه شدید یا موفقیتی جدید کسب کردید، دوباره تاس بیندازید و در نهایت حرکت بعدیتان را انجام دهید. البته توجه داشته باشید که همیشه جفت آوردن خوش شانسی نمی‌آورد. اگر سه بار پشت سر هم جفت بیاورید، باید به زندان روید.

چگونگی شروع بازی

هنگامی که در نقطه شروع بازی قرار بگیرید، 200 دلار از بانک‌دار به عنوان پاداش دریافت می‌کنید. این 200 دلار در هر بازی تنها یک مرتبه به بازیکنان داده می‌شود. نقطه شروع در این بازی اهمیت بسیاری دارد و عنوان یه خانه طلایی شناخته می‌شود. به عنوان مثال اگر دو خانه پس از خانه GO قرار بگیرید یا 7 خانه پس از آن و در خانه شانس باشید، مجددا به خانه GO برگشته و 200 دلار دیگر دریافت خواهید کرد. به همین علت است که خانه GO به عنوان یک خانه طلایی و منبعی برای ذخیره ثروت شناخته می‌شود.

خرید ملک راهی برای رسیدن به ثروت در مونوپولی

یکی از دیگر راه‌ها که از طریق آن می‌توانید در این بازی ثروت کسب کنید، خرید خانه است. این اتفاق هنگامی روی می‌دهد که در طول بازی به ملکی بدون صاحب برمی‌خورید. در این هنگام می‌توانید اقدام به خرید ملک کرده و طبق سندی شما مالک آن ملک خواهید بود. در صورتی که قصد خرید ملک را نداشته باشید، سایر بازیکنان می‌توانند با پیشنهادات متعدد آن ملک را بدست آورند. با استفاده کاغذ پرینتی قیمت ملک مشخص شده است و اگر کسی قصد داشته باشد ملک را با قیمتی متفاوت خریداری کند، می‌تواند در مزایده‌ای ملک را با قیمت پایین‌تری بخرید.

اجاره ملک در بازی مونوپولی

گاهی اوقات شما در برابر ملک‌هایی قرار می‌گیرید که مالک دارند. در این صورت شما مجبور خواهید بود که آن ملک را اجاره کنید. در صورتیکه ملک در رهن باشد، مطابق با سندی مالک نمی‌تواند اجاره ملک را دریافت کند. هتل‌ها و خانه‌ها نسبت به سایر املاک اجاره بیش‌تری دارند، بنابراین بهتر است آن‌ها را در دست داشته باشید. مالکین خانه‌ها باید مراقب املاکشان باشند. در صورتی مالک قصد گرفتن اجاره ملک خود را نداشته باشد پس از پرتاب تاس بعدی این فرصت از او گرفته می‌شود و دیگر این فرصت قابل جبران نیست.

نقش کارت‌های شانس در بازی مونوپولی

در این بازی خانه‌هایی وجود دارد که با قرارگیری در آن خانه‌ها می‌توانید، کارت شانس خود را انتخاب کنید. البته استفاده از کارت شانس نیز دستورالعمل‌های خود را دارد. یکی دیگر از کارت‌ها، کارت زندان است که می‌توانید آن را برای خود ذخیره کنید. این کارت را می‌توانید زمانی که در زندان هستید نیز، استفاده نکنید و زمانی از این کارت استفاده کنید که قصد فروش آن را دارید و آن را به قیمتی بالا‌تر به مشتری بفروشید. در بازی مونوپولی شما نمی‌توانید از کارت‌های وسط استفاده کنید بلکه باید از کارت‌های اول استفاده کرده و پس از عمل به دستورات کارت اول آن را در آخر قرار دهید.

استفاده از موقعیت زندان رفتن

هنگامی که در زندان قرار دارید، نمی‌توانید تاس بیندازید و در روند بازی قرار بگیرید. البته اگر کارت رهایی از زندان داشته باشید، یا 50 دلار بپردازید امکان خارج شدن از زندان وجود دارد. اگر در زندان قرار گرفتید، سعی کنید زود‌تر از زندان خارج شوید تا در روند بازی قرار گرفته و بتوانید دارایی‌های خود را افزایش دهید. هرچند زندان می‌تواند در یک بازه زمانی کوتاه مکانی امن برای شما باشد زیرا در زندان احتمال جریمه شدن و مالیات وجود نخواهد داشت.

نحوه فروش املاک در بازی

یکی دیگر از راه‌های کسب ثروت در این بازی فروش املاک است. گاهی فروش املاک از طریق مالک به بازیکنی دیگر فروخته می‌شود اما در برخی موارد نیز فروش املاک به دلیل طیف رنگی مشخص به بازیکن امکان پذیر نیست. در این صورت میتوان املاک مورد نظر توسط بانک خریداری شود و بازیکن آن ملک را از بانک بخرد. اگر شما در هر مرحله از بازی قصد فروش ملک را داشته باشید، می‌توانید آن را 50 درصد زیر قیمت به بانک بفروشید.

اعلام ورشکستگی در بازی

شما هنگامی ورشکست می‌شوید که بدهی‌های بیش از حد به بازیکن یا بانک داشته باشید. در صورتیکه به بازیکن یا بازیکن‌هایی بدهی دارید، باید دارایی‌های خود را ببخشید. اگر در این بازی صاحب املاکی هستید، در هنگام ورشکستگی باید نصف قیمتی که بابت خرید آن‌ها پرداخت کرده‌اید را از بانک دریافت کنید. در صورتی که خانه شما در رهن فرد دیگری است؛ باید آن را به بدهکاران ببخشید و مالک جدید خانه هزینه‌ای جدید که 10 درصد از قیمت واقعی آن است را به بانک بپردازد و در آخر مالک جدید خانه شود.

نتیجه گیری بازیمود برای خرید مونوپولی

این بازی یکی از بهترین و سرگرم‌کننده‌ترین بازی‌های فکری در دنیا است که هوش مالی شما و فرزندانتان را افزایش می‌دهد. در این بخش در مورد بازی مونوپولی صحبت کردیم و نکات کاربردی را در مورد این بازی بیان کردیم. امیدواریم که اطلاعات مناسبی از این بازی کسب کرده باشید.


اطلاع به من در زمان : موجود شدن
بستن
اشتراک
بیشتر
دسته ها
جستجو
0 سبد
پروفایل
تماس