در حال بارگذاری ...
پرورش استعداد بازیمود
سبــد خرید من
0 محصول
سبد خرید شما خالیست!
میتواند برای مشاهده محصولات بیشتر به صفحات زیر بروید :
معرفی چند بازی تک نفره

گروهی از مردم بازی یک نفره را برای تفریح ​​و گذراندن وقت انتخاب می کنند. این مورد قابل درک است زیرا بیشتر بازی های یک نفره به راحتی قابل اجرا هستند و فقط به یک بازیکن نیاز دارند. اما، گفته می شود که بازی یک نفره از نظر عاطفی، اجتماعی و روانی برای افراد مفید است. طی تحقیقات انجام شده بازی های تک نفره با بهبود مهارت ها و وضعیت عالی سلامت روان مرتبط است. بازی های فکری، به طور کلی بازی هایی هستند که هم می توان آن را با خانواده و هم تک نفره بازی کرد. بازی های گروهی در عین حال که تجربه یک بازی مهیج را به بازیکنان می دهند موجب سرگرمی در دورهمی ها هستند. البته امروزه به دلیل مشغله های کاری زیاد یافتن افرادی برای بازی کردن اندکی سخت است؛ به همین دلیل طراحان اخیرا سعی کرده‌اند تا بازی های خود را به صورت تک نفره انجام دهند. بازی های تک نفره نیز در نوع خود بسیار هیجان انگیز و جالب هستند و مخصوص یک نفر طراحی شده اند.

فواید بازی های تک نفره

بازی های تک نفره فوایدی زیادی دارد که در ادامه به برخی از این فواید اشاره می کنیم:

  • بازی های تک نفره ذهن را آرام می کند

بازی های یک نفره می توانند فرد را در حالت مراقبه قرار دهند. به این ترتیب، به آرامش ذهن کمک می کنند. اگر از بیکاری رنج می برید و می خواهید به نوعی خودتان را سرگرم کنید بهترین گزینه برای آرامش ذهن و خلاصی از بیکاری انتخاب بازی های تک نفره هستند. بازی تک نفره به تنش بدن و ذهن شما کمک می‌کند، از این رو فرد اغلب اوقات، یک روز عالی و خواب با کیفیت در شب را خواهد داشت. علاوه بر این، گفته می شود که بازی یک نفره با کمک به افراد برای وارد شدن به حالت مراقبه آرام، تصمیم گیری را بهبود می بخشد.

  • به شما می آموزد صبور باشید

اکثر مبتدیانی که بازی یک نفره، بازی می کنند بدون هیچ استراتژی وارد بازی می شوند. بدون استراتژی نمی توان برنده یک بازی شد؛ باید حتما ذهن و خلاقیت خود را به کار گرفت تا در بهترین فرصت با یک تصمیم عالی برنده شد. استراتژی جایی است که قبل از جابجایی کارت منتظر یک فرصت عالی باشید. اگر صبور باشید و تمام حرکات خود را با دقت محاسبه کنید، شانس برنده شدن شما بیشتر خواهد شد. کسی که برای برنامه ریزی بازی خود زمان می گذارد، می تواند بهتر از بازیکنی که نمی خواهد به نتیجه ای برسد عمل کند و نتیجه ای عالی در انتهای بازی بدست آورد. اکنون، صبر حتی در زندگی روزمره ضروری است و متأسفانه افراد زیادی از این مهارت برخوردار نیستند. بسیاری از ما می خواهیم کارها به سرعت انجام شود، که این مورد همیشه امکان پذیر نیست. بنابراین، ما در نهایت ناامید شده یا آسیب می بینیم.

  • در توسعه استراتژی مفید است

بازی یک نفره ممکن است مانند؛ شطرنج بازی پیچیده ای نباشد. اما، باز هم نیاز به استفاده از یک استراتژی خوب در هنگام بازی برای شانس بهتر و شکست دادن حریف لازم است. برخی از بازی های یک نفره را می توان با شانس خالص برد. اما در برخی دیگر، شما باید درایت و ذکاوت داشته باشید. وقتی وارد بازی می شوید باید ابتدا دفترچه راهنمای آن را بخوانید و اطلاعاتی درباره روند بازی بدست آورید که برای برنده شدن کاربردی و مهم است. به این ترتیب، این توانایی شما را برای توسعه یک استراتژی موثر تقویت می کند و بازی را سرگرم کننده تر می کند.

  • حافظه  شما را بهبود می بخشد

بازی یک نفره نه تنها سرگرم کننده است، بلکه برای حافظه شما نیز بسیار خوب است. برخی از مزایای بازی یک نفره واقعاً عالی هستند و این یکی از آن هاست. اما چگونه اتفاق می افتد؟ ظاهراً می توان با ادامه بازی، بهبود مهارت های حافظه بازیکن را تشخیص داد. این پیشرفت به ویژه در توانایی و به خاطر سپردن ناخودآگاه رنگ‌ها، لباس‌ها، اعداد و حتی ترتیب کارت‌های موجود دربازی قابل مشاهده است و همین روند ساده و پیچیده بازی تاثیرات مثبتی بر حافظه می گذارد.

  • رقابت پذیری را ارتقا می دهد

بازیتک نفره شما را رقابتی تر می کند که این امر می تواند نکته خوبی برای بازی باشد. نکته این است که شما در حال رقابت با خودتان هستید تا با هر بازی بهتر شوید. این باعث می شود بفهمید که در زندگی باید به تنهایی با حریفان خود رقابت کنید. این یک رقابت منفعلانه و مثبت علیه خودتان برای افزایش ظرفیت هایتان است. در این حالت شما خودتان را درحال پیشرفت و بهتر شدن خواهید دید.

رقابت پذیری در بازی های فکری یک نفره

  • سرگرم کننده است

اگر هیچ چیز مزیت دیگری وجود نداشته باشد، تنها نقطه مثبت بازی یک نفره این است که واقعا سرگرم کننده است. این یک راه عالی برای سرگرمی مقرون به صرفه محسوب می شود. شما حتی برای بازی به لپ تاب یا کامپیوتر هم نیاز ندارید، می توانید بازی را روی موبایل خود نصب کنید یا نسخه فیزیکی بازی را دریافت کرده و استفاده کنید. بازی های فکری می توانند بی حوصلگی، حس ناامیدی یا شکست را از بین ببرند. بنابراین اگر وقت آزاد دارید و به دنبال راهی برای تفریح ​​هستید، بازی یک نفره بهترین راه است.

  • صبر را افزایش می دهد

اگر چیزی در مورد بازی می دانید، قطعا اطلاع دارید که اغلب اوقات، یادگیری و حرفه ای شدن در یک بازی خاص فقط با یک بار بازی درست نمی شود. حتی بازی‌هایی که آسان به نظر می‌رسند، مانند بازی یک نفره، از شما می‌خواهد که صبر داشته باشید و انعطاف‌پذیر باشید، زیرا به احتمال زیاد زمانی که تازه کار هستید یا بسته به میزان سختی بازی‌ که انجام می‌دهید، چندین بار شکست خواهید خورد. یادگیری، نحوه کنار آمدن با شکست و ضرر از جمله مزایای سلامت روان بازی یک نفره است. می‌دانید که برای برنده شدن در یک بازی، احتمالاً باید چندین بار بازی کنید، استراتژی‌های مختلف را امتحان کنید و تسلیم نشوید، درست مانند کاری که باید در زندگی واقعی‌تان انجام دهید، وقتی با چالش‌هایی روبرو می‌شوید.

انواع بازی های یک نفره

بازی های تک نفره با تنوع بسیار بالایی در سایت بازیمود به فروش می رسند. به همین دلیل مشتری هنگام انتخاب بازی آزادانه سبک بازی مورد علاقه اش را انتخاب می کند و از مزیت های بازی بهرمند می شود. بازی های تک نفره در پک های جامع و کامل ارائه می شوند، داخل هر کدام از پک ها اجزای مختلفی متناسب با سبک بازی قرار دارد. برترین بازی های تک نفره ارائه شده در سایت بازیمود شامل:

        بازی جویندگان گمشدهTHE LOST EXPEDITION

بازی جویندگان گمشده یکی از بازی هایی است که در دسته بازی های تک نفره قرار می گیرد. ماجرای اصلی این بازی از این قرار است که بازیکن برای یافتن شهر گمشده الدورادو وارد جنگل های آمازون می شود، اما باید هنگام گشتن حواس تان را جمع کنید که هنگام یافتن گنج های مختلف باارزش ترین گنج (جان) را از دست ندهید و بازی را ببازید. در زمان بازی از سلامتی، گلوله و غذایی که در اختیارتان قرار می گیرد استفاده کنید تا بتواند به داخل جنگل پیشروی داشته باشید و راه تان را به درستی انتخاب کنید و مطمئن شوید که می توانید مشکلات پیش رو را حل کنید. در این بازی تک نفره باید تمام هوش و ذکاوت خودتان را بکار بگیرید تا شهر گمشده را کشف کنید. عنصر اصلی و مهم در بازی، کارت های ماجراجویی است. هر یک از کارت ها بیانگر یک رویارویی در جنگل است. برای برنده شدن در بازی ابتدا مطمئن شوید رویارویی به نحوی اتفاق می افتد که بازیکنان بتوانند زنده از دل جنگل بیرون بیایند. در بیشتر مواقع تاثیر مثبت یا منفی کارت کاملا مشخص است، به طور معمول کارت ها ترکیبی از دو نوع اثر هستند. هر کدام از کارت ها یک شماره و عنوان دارد.

بازی جویندگان گمشده

       بازی مکعب های قصه گویی  IMAGIDICE

بازی مکعب های قصه گویی یکی دیگر از بازی های تک نفره است که محتویات بسته شامل 9 عدد تاس می باشد که روی هر کدام از آن ها تصویر متفاوتی وجود دارد. به وسیله 9 عدد تاس و ورد جادویی« یکی بود‌ یکی نبود» دریچه ای از دنیای خلاقیت و تخیل برای شما گشوده خواهد شد. روش های مختلفی برای بازی با مکعب های قصه گویی وجود دارد. این بازی بر دایره واژگان، توانش زبانی و همچنین قدرت بیان احساسات و قصه گویی تاثیر زیادی می گذارد. بازیکن لحظات شاد و مفرحی را حین بازی تجربه می کند،  بازیکنان برای ادامه روند بازی باید داستان را مطابق با تاس ها ادامه دهند. تا این ماجرا شکل گیرد و به اتمام برسد. این بازی فکری برنده و‌ بازنده ای ندارد و چالش اصلی بازی همان ساختن قصه است.

       بازی فکری قلعه های برگاندی

بازی فکری قلعه های برگاندی یکی از بازی های ایرانی است که شامل پنج مرحله می شود و هر مرحله این بازی توسط تخته بازی و کاشی های کالا و تسویه شده شروع می شود. در دور اول بازی هر بازیکن دو‌ تاس خود را می اندازد و همچنین بازیکن می تواند به نوبه خود تاسی را قرار دهد. بازی قلعه های برگاندی از آن دسته بازی های ایرانی محسوب می شود. این بازی مربوط به منطقه برگاندی فرانسه در قرون وسطا است. بازیکن در فرآیند بازی نقش اشراف را بر عهده دارد که شاهزاده کوچیکی را تحت کنترل خود دارد. هدف بازیکن در این بازی ساختن قلعه و شهرک های بزرگ و قدرتمند در کنار رودخانه است، همچنین در کنار این هدف، یکی دیگر از اهداف استفاده بهینه از دانش مسافران و معادن نقره است. در این بازی فکری هر کاشی دارای عملکرد مختلفی است و با قرار دهی کاشی در شاهزاده آغاز می شود. بازی زمانی پایان می یابد که بازیکن مرحله پنجم یعنی آخرین مرحله را تمام کند، امتیازات دریافتی از بازی در انتهای بازی به بازیکن تعلق می گیرد. در واقع اگر بازیکن بیشترین امتیاز را دریافت کند برنده بازی می شود.

       بازی فکری فتح پرچم

بازی فتح پرچم یکی از بازی های پرطرفدار و مهیج به شمار می رود. هر ساله ما شاهد برگزاری این بازی جذاب در کل دنیا هستیم. وجود نقش استراتژی و جنگی موجب جذابیت زیاد بازی شده است و آن را به گزینه ای محبوب برای کاربران تبدیل می کند. این بازی فکری یک بازی تک نفره یا دونفر استراتژی است. روند بازی بدین شکل است که بازیکن 41 مهره دارد، یکی از آن مهره ها پرچم می باشد. مهره های دیگر طبق سلسه مراتب نظامی امتیاز بندی شده اند. در بین مهره ها تعدادی؛ تخریب چی، جاسوس و همچنین بمب وجود دارد. بازیکن مهره هایش را در زمین خود می چیند، چینش مهره ها به نحوی است که رقیب آن ها را نبیند، بعد از چینش مهره ها حرکت می کنند. بعد از برخورد دو‌ مهره باهم، مهره ای که درجه پایین تری دارد از روند بازی خارج می شود. بازیکن اگر بتواند پرچم را میان مهره ها پیدا کند و دیگر مهره های حریف را از بازی خارج کند، برنده بازی اعلام می شود. بازی فکری فتح پرچم به سه روش مختلف برای بازی کردن وجود دارد.

بازی فتح پرچم

جمع بندی

بازی های تک نفره مزایای زیادی را ارائه می دهند که می تواند به بهبود زندگی شما کمک کند. آن ها می توانند به بهبود حافظه و مهارت های حل مسئله شما کمک کنند. علاوه بر این، بازی های یک نفره می تواند به کاهش استرس و بهبود تمرکز شما کمک کنند. در نهایت، بازی‌های یک نفره نیز می‌توانند راهی عالی برای معاشرت و ارتباط با افرادی باشند که از انجام همان بازی لذت می‌برند. چنین بازی هایی را می توانید در سایت هایی مانندبازیمود پیدا کنید. نه تنها این، بلکه می توانید صدها سایتی را که بازی های یک نفره ارائه می دهند جستجو و پیدا کنید. بازی های تک نفره بسیار آرامش بخش هستند، بازی های تک نفره نسبت به بازی های گروهی تاثیرات مثبت تری روی افراد می گذارد. و ما معتقدیم که این بخشی از بازی است که همه از آن لذت می برند. البته بازی های تک نفره را در برخی مواقع می توان به صورت دو یا چند نفره هم بازی کرد، و در کنار خانواده از بازی لذت ببرید.