در حال بارگذاری ...
پرورش استعداد بازیمود
سبــد خرید من
0 محصول
سبد خرید شما خالیست!
میتواند برای مشاهده محصولات بیشتر به صفحات زیر بروید :
افزودن به علاقه مندی های
مقایسه

بازی uno ( اونو )

شناسه محصول:
شناسه محصول:
تولید کننده: بردیا
توضیح کوتاه

 

یک بازی کارتی فان و باحال / کارتای دستت رو زودتر بده بره!

 

فروشنده: بازیمود
آماده ارسال
69,000 تومان
تعداد
امتیاز محصول
مشخصات فنی بیشتر
 • تعداد نفرات : 2-8 نفر
 • زمان بازی : 30 دقیقه
 • رده سنی : +7 سال
شرح کامل
بیشتر

  یک بازی کارتی فان و باحال / کارتای دستت رو زودتر بده بره!  

محصولات مرتبط
محصولات مشابه
 • معرفی کالا
 • مشخصات
 • نظرات کاربران
شرح کامل
بازی uno ( اونو )
توضیح مختصر

در گذشته افراد علاقه بسیاری به بازی پاسور داشته و بازی با همین چند کارت ساده، برای شان لذت بخش بود. اگر اهل دنیای گیمینگ و بازی های فکری باشید؛ نام بازی های کارتی را شنیده اید. بازی هایی با چند دسته کارت ساده و یک گروه مبتدی تا حرفه ای که ساعت ها فکر شما را مشغول خواهد کرد. بازی اونو یکی از همین دسته بازی های کارتی بوده که در قوانین آن خبری از صفحه بزرگ بازی و مهره نیست اما، هیجان آن همانند بازی شطرنج یا پاسور است. اگر به دنیای بازی های کارتی علاقمند هستید؛ با ما همراه باشید.

معرفی بازی uno

بازی اونو، یکی از معروف ترین بازی های کارتی بوده که مکانیزم طراحی آن شبیه بازی هفت کثیف یا هفت خبیث است. برخی از افراد اعتقاد دارند، بازی اونو همانند یک قمار ساده بوده و تنها بر پایه شانس و سیاست فرد استوار است. اونو در معنی لغوی، در زبان ایتالیایی به معنی" یک" است. طراحی بازی اونو در سال 1971 توسط فردی به نام Merle Robbins صورت گرفته است. Robbins، یک پیرایشگر اهل اوهایو بود که در ابتدا از بازی اونو تنها به عنوان سرگرمی خانوادگی استفاده می کرد. به مرور زمان نسخه های بیشتری از بازی را تولید و به فروش رساند. استقبال بی نظیر خانواده ها از این بازی فکری، سبب شد تا در مدت زمان کوتاهی این بازی به یکی از برترین بازی های کارتی تبدیل شود. ژانر و نوع بازی اون خانوادگی بوده و بر اساس مدیریت صحیح کارت ها انجام می گیرد. تعداد بازیکن های هر دوره از بازی 2 الی 10 نفر بوده که بهتر است با 4 تا 6 نفر بازی انجام شود. نسخه کارتی آن با 108 کارت 85.55 طراحی شده و زیبائی گرافیکی آن، سبب شده تا خرید بازی اون به عنوان هدیه نیز ارزش بالائی داشته باشد.

هدف بازی

هدف از بازی اونو همانند سایر بازی های کارتی، مدیریت کارت های در دست است. فردی که کارت های خود را زودتر تمام کند، برنده است. در طول بازی با رعایت قوانین گروه بایستی، کارت های خود را تمام کند. بالا رفتن ردیف امتیازات فرد، به معنای افزایش شانس برنده شدن است. در حین بازی، قوانینی برای افزایش یا کاهش خسارت یا پاداش در مراحل مختلف نیز تنظیم شده که فرد با رعایت این قوانین، زودتر به هدف خود خواهد رسید.

محتویات بسته بازی

بسته بازی اونو شامل موارد زیر شده که در تمام مراحل بازی به کار گرفته می شود.

 • 108 کارت بازی( 19 کارت آبی، 19 کارت قرمز، 19 کارت سبز، 19 کارت زرد اعداد 1 تا 9)
 • 8 کارت Draw با رنگ های آبی، سبز، زرد و قرمز
 • 8 کارت Revers با رنگ های آبی، زرد، سبز و قرمز
 • 8 کارت Skip با رنگ های سبز، قرمز، آبی و زرد
 • 4 کارت Wild
 • 4 کارت Wild Draw

نحوه انجام بازی uno

بازی اونو از ساده ترین بازی های کارتی بوده که آموزش قوانین آن تنها 15 دقیقه زمان خواهد برد. در ابتدای بازی، بایستی کارت ها تقسیم شده و به اصطلاح" بر" بخورد. سهم هر فرد از کارت های بر خورده، 7 عدد است. مابقی کارت ها در صفحه اصلی به طوری که تصویر آن ها قابل نمایش نباشد، قرار می گیرد. یکی از کارت های صفحه اصلی برگردانده شده و تصویر آن نمایش داده می شود. بازیکن سمت راست فردی که کارت ها را تقسیم کرده، با دیدن تصویر کارت وسط، باید یکی از دو حالت زیر را انتخاب کند:

- کارت نمایش داده شده در وسط صفحه بازی، دارای عدد و رنگ است.

اگر کارت موجود دارای عدد و رنگ باشد، بازیکن باید از کارت های موجود در دست خود، کارتی که عدد، رنگ یا سمبل آن همانند کارت وسط صفحه است؛ بر روی آن قرار دهد. به عنوان مثال اگر شما شخص آغاز کننده باشید و کارت روی زمین عدد 4 قرمز باشد، کارت هایی با عدد 4 و یا کارت های قرمز را می توانید بر روی کارت مورد نظر قرار داده و امتیاز کسب کنید.

در صورتی که بازیکن مایل به استفاده از کارت های خود نباشد و یا کارتی شبیه کارت روی زمین نداشته باشد، می تواند از کارت های روی زمین برداشته و به بازی ادامه دهد. در صورتی که کارت با کارت روی زمین، تطابق نداشته؛ بایستی شخص بعدی نوبت را گرفته و آغاز کننده بازی باشد.

- کارت نمایش داده شده بر روی زمین، بدون عدد باشد.

نمادهای کارت بازی

هر یک از کارت های بازی uno، دارای نماد و یا سمبل خاصی بوده که طبق قوانین بازی از آن ها استفاده می شود.

Draw

اگر فرد آغاز کننده بازی باشید؛ با کارت Draw می توانید دو کارت از کارت های موجود بر روی زمین یا انبار برداشته و نوبت بازی را به نفر بعدی تحویل دهید. اما در صورتی که آغاز کننده بازی نباشید، با کارت Draw، نفر بعدی دو کارت از کارت های انبار را برداشته و در آن دوره از بازی حرکتی انجام نمی دهد. استفاده از کارت Draw تنها زمانی قابل قبول بوده که رنگ کارت با رنگ کارت روی زمین تطابق داشته باشد.

Reverse

Reverse در معنای لغوی یعنی برگرداندن. زمانی که این کارت شروع کننده بازی باشد، بایستی بازی از سمت چپ شخص تقسیم کننده کارت شروع شود. در حین بازی، اگر این کارت با هر رنگی موجود شد، جهت بازی تعویض شده و بازی ادامه پیدا خواهد کرد. استفاده از کارت Reverse، تنها با تطابق رنگ کارت با کارت روی زمین انجام می شود.

Skip

Skip به معنای رد کردن است. اگر این کارت شروع کننده بازی اونو باشد، بازی از نفر دوم سمت راست آغاز می شود. در حین بازی اگر این کارت بر روی زمین باشد، نفر بعدی نمی تواند بازی را ادامه دهد و نوبت خود را از دست می دهد. این کارت نیز همانند دیگر کارت ها در صورتی قابلیت خود را داشته که رنگ آن مطابق با رنگ کارت روی زمین باشد.

Wild

هنگامی که کارت Wild بر روی زمین قرار گیرد، بازیکن می تواند رنگ ادامه دهنده بازی را انتخاب کند. به طور مثال اگر کارت روی زمین 3 زرد باشد و بازیکن کارت Wild را بر روی آن قرار دهد؛ بازیکن می تواند رنگ ادامه دهنده بازی را مشخص کرده و قرمز، سبز یا آبی را به عنوان رنگ جدید معرفی نماید. اگر کارت Wild، شروع کننده بازی باشد؛ نفر اول سمت راست رنگ بازی را مشخص خواهد کرد.

Wild Draw

کارت Wild Draw در نتیجه نهائی بازی بسیار اهمیت دارد. اگر این کارت جزء کارت شروع کننده بازی باشد، بایستی در بین کارت های انبار قرار داده شده و کارت دیگری انتخاب شود. در حین بازی، اگر این کارت بر روی کارت زمین قرار بگیرد، بازیکن رنگ ادامه دهنده بازی را مشخص کرده و نفر بعدی 4 کارت از کارت های انبار را برمیدارد. استفاده از کارت Wild Draw تنها در صورتی که هیچ کارت دیگری قابل استفاده نباشد، مجاز است.

برنده بازی اونو چگونه مشخص می شود؟

هر یک از بازیکنان که زودتر به امتیاز 500 برسند؛ برنده بازی خواهند شد. امتیاز تمامی کارت ها بر طبق عدد درج شده بر روی آن ها بوده و کارت های ویژه با سمبل دارای 20 امتیاز است. پس از پایان بازی، بازیکن ها تمام کارت های موجود در دست خود را نمایش داده و امتیاز بر حسب آن ها شمرده می شود. بازی تا زمانی ادامه داشته که بازیکنی زودتر از بقیه کارت های خود را بر روی زمین بگذارد و اعلام تک برگی نماید.

جریمه در بازی اونو

قوانین بازی اونو، سبب جذاب تر شدن بازی شده و خاصیت تکرار یا عادت را از بازی خواهد گرفت. برای امتیاز بیشتر و برنده شدن، بایستی تمامی قوانین و جرائم بازی را بشناسید.

- زمانی که بازیکن کارت های خود را استفاده کرده و از دو کارت موجود در دست، یک کارت را بر روی زمین قرار دهد، باید با صدای بلند اونو یا تک برگی بگوید. اگر بازیکن این کار را انجام ندهد، باید یکی از کارت های انبار را به عنوان کارت جریمه به کارت های خود اضافه کند.

- مشورت در بازی unoجریمه محسوب شده و اگر کسی به فرد دیگری پیشنهاد برداشت یا ارائه کارتی دهد، بایستی 2 کارت به عنوان کارت جریمه از کارت های انبار به کارت های دست خود اضافه کند.

- اگر بازیکن کارتی اشتباه بازی کند، باید کارت را به همراه 2 کارت دیگر از انبار به عنوان جریمه به کارت های موجود در دست اضافه کرده و نوبت خود را از دست می دهد.

- اگر بازیکنی بدون در نظر گرفتن قوانین بازی از کارت Wild Draw استفاده کند، بایستی 4 کارت از روی زمین برداشته و به عنوان جریمه به کارت های در دست خود اضافه کند.

اموزش بازی اونو دو نفره

در حالتی که بازی اون به صورت دو نفره انجام شود باید تغییری در سری وضعیت قوانین انجام شود.

- معنای کارت های Reverse و Skip برابر است.

- بازیکن در صورت استفاده از کارت Skip، باید کارت بعدی را بر روی زمین بگذارد.

- بازیکنی که از کارت های Wild Draw یا Draw استفاده کند، بایستی بعد از اینکه نفر دوم کارت های اضافه بر روی زمین را برداشت، به بازی ادامه داده و کارت دیگری بر روی زمین بگذارد.

فواید و مزایای بازی اونو

بازی اونو همانند سایز بازی های فکری، فوایدی را به دنبال داشته که در این میان می توان به موارد زیر اشاره کرد.

- بازی اونو بسیار کم هزینه و با صرفه بوده و ارزش خرید بالائی دارد.

- قابل حمل بودن بازی سبب شده تا در بسیاری از جمع های خانوادگی و یا مسافرت ها نیز حضور فعالی داشته و جزء جدایی ناپذیر دورهمی ها محسوب شود.

- قابلیت سرگرم کردن افراد از سن 7 سال به بالا

- افزایش عملکرد قوای ذهنی و به چالش کشیدن افراد( رشد قوای ذهنی و شخصیتی افراد به خصوص در دوران کودکی، نقش عمده ای در شکل گیری ذهنی افراد دارد. بازی های فکری در رشد و شکل گیری این قوای ذهنی تاثیر به سزایی داشته و به آموزش رنگ ها یا اعداد در سنین کودکی کمک شایانی خواهد کرد).

- کاربری آسان و قابل فهم بازی( قوانین آسان این بازی، سبب شده تا افراد در مدت زمان کوتاهی با هر رده سنی، آن را یاد گرفته و انجام دهند).

- زیبائی کارت ها و کیفیت گرافیک عالی( نسخه کارتی این بازی با کارت هایی از جنس لمینت براق طراحی شده که زیبائی آن را دو چندان خواهد کرد).

- ضد آب بودن کارت ها

- سبک بودن کارت ها یکی از مزیت های اصلی بازی اونو محسوب شده که کاربری آن را برای استفاده راحت می کند.

خرید بازی اونو بردیا

بازی اونو، یک بازی کاملا استراتژیک و مبتنی بر شانس بوده که هر فرد با کمی درایت و هوش می تواند، تمامی قوانین را در مدت زمان کوتاهی یاد گرفته و شانس برنده شدن خود را افزایش دهد. امروزه، سایت های کمی را پیدا می کنید که تبلیغات این بازی را در صفحه اصلی خود درج نکرده باشند. سایت بازیمود یکی از سایت های معتبر در زمینه فروش انواع بازی های اندرویدی و یا فیزیکی بوده که با سابقه چندین ساله اصلت کالای خود را ضمانت می کند. قیمت مناسب، ارسال به موقع، پیگیری سفارشات، سلامت کالا و کیفیت گرافیکی بازی از مشخصه های اصلی بازی های ارائه شده در سایت بازیمود است. اگر علاقه مند به حرفه و دنیای بازی های کارتی هستید؛ پیشنهاد می کنیم برای خرید بازی اونو به سایت بازیمود سر بزنید.

جمع بندی

یکی از بازی های پرطرفدار در جمع های خانوادگی و گاها دورهمی های دوستانه، بازی کارتی اونو است. بازی های کارتی از سری بازی های کم هزینه و فان بوده که عملا تاثیر قابل قبولی در روحیه فرد داشته و به طور کلی عملکرد ذهن و مغز فرد را افزایش خواهد داد. روند بازی اونو بر پایه چرخش ساعت بوده و نوبت های به صورت ساعتگرد بین بازیکنان تعویض می شود. نظم و مدیریت کارت ها در طول چرخش، یکی از اصول مهم در انجام صحیح بازی است. این بازی همانند سایر بازی های فکری دارای دو نسخه دیجیتالی و کارتی بوده که نسخه کلاسیک یا کارتی آن در فروشگاه ها و یا سایت های معتبر به فروش می رسد.

 

 

 


اطلاع به من در زمان : موجود شدن
بستن
اشتراک
بیشتر
دسته ها
جستجو
0 سبد
پروفایل
تماس