در حال بارگذاری ...
پرورش استعداد بازیمود
سبــد خرید من
0 محصول
سبد خرید شما خالیست!
میتواند برای مشاهده محصولات بیشتر به صفحات زیر بروید :
روز جهانی بازی های رومیزی

سال‌ها است که ماه فروردین برای ما تداعی روزهای خوب است.‌ به همین دلیل به اواخر فروردین که نزدیک‌تر می‌شویم، همه گوش‌های خود را تیز می‌کنند و ترشح هورمون‌های بردالین در بدن افزایش پیدا می‌کند. هورمون‌های بردالین در اصل همان هورمون‌هایی هستند که هنگام مواجه شدن بدن و جسم شما، ذهن و روح شما و خلاقیت و تفکر شما با بردگیم خود را به نمایش می‌گذارد. این تغییرات هورمونی در  بدن به دلیل این که فصل بهار از راه رسیده است و یا این که تغییراتی در اقلیم یک ناحیه رخ داده است، نیست بلکه این تغییرات در روزی پر از لذت به نام روز جهانی بازی‌های رو میزی شکل می‌گیرد. زمانی که این روز نزدیک و نزدیک‌تر می‌شود، صدای پایکوبی در همه ‌جای ایران به خصوص در میان دوستداران بازی‌های رو میزی به گوش می‌رسد. پایکوبی برای ساختن یک روز بسیار لذت بخش در کنار آشنایان و دوستان، انجام بازی‌های متنوع به صورت رایگان و ورود به دنیای بازی‌های رو میزی! ما در ادامه‌ی این مطلب می‌‌خواهیم تاریخچه‌ی روز جهانی بردگیم را بررسی کنیم و در مورد ویژگی‌های این روز بیشتر بدانیم. با ما همراه باشید.

تاریخچه‌ی روز جهانی بازی‌های رومیزی در ایران

به طور کلی روز جهانی بازی‌های رو میزی از سال‌های گذشته در جهان وجود داشته است اما در حال حاضر حدود سه یا چهار سالی است که این روز به صورت باشکوه در ایران جشن گرفته می‌شود. این بازی‌ها برای اولین بار در اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۵ بود که در ایران به نمایش عموم مردم گذاشته شدند و از آن پس هر ساله افراد روز جهانی این بازی‌ها را جشن می‌گیرند. در سال ۱۳۹۵ این بازی‌ها تنها با ۳۰ داوطلب و در ۶ شهر کشور ما انجام شدند اما پس از آن در سال ۱۳۹۶ حدود ۲۰۰ نفر از مناطق مختلف کشورمان خواهان انجام این بازی‌های جذاب به صورت رایگان بودند. تولید کنندگان بازی‌های رومیزی یا همان بردگیم‌ها در روزهای این چنینی به تبلیغ محصولات خود می‌پرداختند تا از این طریق فروش خود را بالا ببرند. افرادی هم که به این بازی‌ها علاقه داشتند، از آن‌ها برای پر کردن اوقات فراغت خود به همراه اطرافیان استفاده می‌کردند.

در سال ۱۳۹۷ هم بازیکنانی که در جشن باشکوه روز جهانی بازی‌های رو میزی شرکت کرده بودند، تعدد زیادی داشتند و حتی جوایزی را هم برای اهدای آن به برنده‌ی این بازی‌ها تهیه کرده بودند. به هر حال با گذشت این سال‌ها و بهبود روند انجام این بازی‌ها، در حال حاضر ما امیدوار هستیم که شما در چنین روزهایی خاطرات خوشی را رقم بزنید و از بازی‌های رو میزی به بهترین شکل ممکن استفاده کنید. ما در بازیمود همواره برترین و جدیدترین بازی‌های رومیزی ایرانی و خارجی که توسط خیل عظیمی از بازیکنان مورد استفاده قرار می‌گیرند را به شما عزیزان عرضه می‌داریم تا گامی نوین در زمینه‌ی لذت‌بخش کردن اوقات فراغت شما عزیزان برداریم.

پایگاه‌های برگزاری مسابقات روز جهانی بازی‌های رومیزی در کجای ایران هستند؟

در کشور ما ایران پایگاه‌های مختلفی برای انجام بازی‌های رو میزی پس از سال ۱۳۹۵ به وجود آمد که همواره بسیاری از مردم در این پایگاه‌ها اقدام به انجام بازی‌هایی که با روحیات آن‌ها سازگار بود، می‌کردند. به طور کلی بازی‌های رو میزی نه تنها جذابیت بالایی دارند بلکه سبب بهبود روحیه‌ی کار تیمی و افزایش تعامل با دیگران می‌شوند و ذهن انسان را نیز خالی از هرگونه تشویش یا خیال بد می‌کنند. پایگاه‌های اصلی بازی‌های رو میزی در ایران شش پایگاه اصلی بودند که امروزه تعداد آن‌ها افزایش پیدا کرده است. این پایگاه‌های اصلی شامل پایگاه کافه برد تهران، پایگاه انستیتو ملی بازی سازی تهران، کافه کندو در شیراز، کافه وطن در بوشهر و کافی شاپ خانه شده در شاهین شهر می‌شدند که در این پایگاه‌ها افراد در حد توان خود انواع برد‌گیم‌های ایرانی و خارجی را در اختیار مشتریان خود می‌گذاشتند.

پس اگر شما هم در بهبوهه‌ی این روز جهانی قرار دارید، تاس را نریزید، در بازی شلیک نکنید، کارت‌های خود را بر نزنید و همین حالا آماده‌ی شرکت در این بازی‌ها شوید. قرار است در این روز شما به همراه دوستان خود محوطه‌ی بازی را بترکانید و  نقش آفرینی کنید. خاطراتی که ممکن است تا همیشه در یادتان بمانند!

روز بازی‌های رومیزی از کجا آمده است؟

به طور مختصر باید بگوییم که این روز توسط یک ‌کمپانی نامدار در زمینه‌ی انجام بازی‌های رو میزی طراحی و نام‌گذاری شده است. گیگ اند ساندری نام یکی از شبکه‌های پرطرفدار در فضای اجتماعی به خصوص یوتیوپ است که فعالیت این صفحه فقط و فقط در ارتباط با بازی‌های رو میزی و نحوه‌ی انجام این بازی‌ها می‌باشد. کمپانی مذکور فعالیت اولیه‌ی خود را در سال ۲۰۱۲ آغاز کرد و از آن پس به عنوان یک کمپانی رسمی در زمینه‌ی ارائه انواع بازی‌های رو میزی شناخته شد. این کمپانی پس از این که در بازار فروش نام خود را کمی پخته‌تر کرد، فعالیت‌های متنوع خود را نیز گسترش داد. یکی از این فعالیت‌ها این بود که این مؤسسه یک روز را به عنوان روز جهانی بازی‌های رو میزی در نظر گرفت و از آن پس در این روز بازی‌های خود را به صورت رایگان به دوستداران این بازی‌ها ارائه کرد تا این که آوازه‌ی این روز پرشکوه به گوش جهانیان رسید و همه‌ی کشورها با این کمپانی توافق نظر کردند و در نهایت این روز را جشن گرفتند.

در همان سال ابتدایی که این روز مشخص شد، حدود ۶۶ کشور از کشورهای جهان به صورت همزمان همایش برگیم‌های خود را آغاز کردند اما از آن سال به بعد روز به روز به تعداد این کشورها افزوده شد تا این که هم اکنون کل هفت قاره‌ی جهان در این روز نشاط و همراهی با دیگران در انجام بردگیم را تجربه می‌کنند. 

در این روز برای برگزار کنندگان چه می‌گذرد؟

در روز جهانی بازی‌های رو میزی افرادی که مسئولیت برگزاری جشن‌های مربوطه را دارند، با هماهنگ شدن با مؤسسه‌ی گیگ اند ساندری مراکزی را با تم این بازی‌ها طراحی کرده و آن‌ها را برای پذیرش عموم افراد باز می‌گذارند. حال علاقمندان می‌توانند با مراجعه کردن به است مراکز، روز خوبی را برای خود رقم بزنند. بیشتر اوقات این مراکز کافه‌ها و گیم شاپ‌هایی هستند که مشتریان زیادی دارند اما محدودیتی در انتخاب مراکزی مثل مدارس و یا پایگاه‌های فرهنگی به عنوان مرکز انجام بازی‌های رو میزی وجود ندارد. حتی اگر کسی احساس می‌کند که می‌تواند منزل خصوصی خود را برای مصرف عموم افراد باز بگذارد و این بازی‌ها را در این محیط به دیگران ارائه کند، می‌تواند در زمره‌ی برگزار کنندگان این بازی‌ها قرار بگیرد. البته توجه داشته باشید که برای برگزار کردن این بازی شما ابتدا باید رویدادی را در سایت مخصوص گیگ اند ساندری که همان سایت تیبل تاپ است ثبت نمایید تا درخواست شما در این روز ثبت شود و پایگاه شما نیز بر روی نقشه پین گردد. حال افرادی که در نزدیکی محیط زندگی شما هستند، می‌توانند در انجام این بازی‌های مهیج و لذت‌بخش شرکت کنند و خاطراتی بی‌نظیر را بسازند.

در این روز برای شرکت کنندگان چه می‌گذرد؟

شرکت کنندگان در روز جهانی بازی‌های رو میزی می‌توانند به صورت رایگان در هر پایگاهی که نزدیک محیط زندگی آن‌ها است ثبت نام به عمل بیاورند و با دیگران به انجام این بازی‌ها بپردازند. اصل قضیه این است که شما کاملا مجانی به انجام بازی می‌پردازید و می‌توانید همان بازی را انتخاب کنید که با سلیقه‌ی شما هماهنگ است، که شما در آن مهارت دارید. پس فراموش نکنید که بازی‌هایی را که می‌توانید در آن برنده باشید را انجام دهید.

در اینجا این شما هستید که باید با ورود به سایت گیگ اند ساندری، یک پایگاه را انتخاب کنید و کل روز خود را برای انجام بازی‌های رو میزی، پرتاب تاس، شلیک کردن به دیگران و کارت و میپل غرق نمایید. البته این را بدانید که در هر پایگاهی تنها بخشی از این بازی‌ها ارائه می‌شوند چرا که بردگیم‌ها انواع مختلفی دارند و مسلما هر پایگاهی هم نمی‌تواند تمامی آن‌ها را موجود داشته باشد. از این رو حتما حتما بازی‌های مورد علاقه‌ی خود را لیست کنید و سوی یک بازی مطلوب را انتخاب نمایید.

شرکت کنندگان در روز جهانی بازی های رومیزی

در این روز برای فروشندگان چه می‌گذرد؟

فروشندگانی که در زمینه‌ی طراحی و فروش بردگیم فعالیت دارند، در این روز میدان را خالی می بینند و تلاش می‌کنند که با ارائه تخفیف‌های ویژه، فروش خود را افزایش دهند. در واقع در این روز افراد بیش از پیش به بازی‌های رو میزی علاقه می‌ورزند و شاید همین امر سبب افزایش میل شرکت کنندگان به خرید هم بشود. از این رو فروشندگان و تولید کنندگان به صورت منسجم خود را برای چنین روزی آماده می‌کنند تا آن‌ها هم با دریافت سود بالا، تداعی یک روز عالی را داشته باشند.

 گاهی اوقات برخی از پایگاه‌های انجام بازی‌های رو میزی توسط همین فروشندگان و تولید کنندگان به وجود می‌آید. در این روز این افراد هدف خاصی دارند و آن هدف هم این است که کسی دست خالی به منزل باز نگردد. گاهی اوقات فروشندگان بردگیم اسپانسر برگزاری مراسمات این چنینی هستند و تدارکات تکمیلی را هم در اختیار عموم قرار می‌دهند. از این رو ممکن است افراد نشاط بی حدی را تجربه کنند. البته تفهیم و درک این موضوع برای ما که تا کنون این بازی‌ها را انجام نداده‌ایم و یا در این جشن‌ها شرکت نکرده است، بسیار پوچ و بی‌معنی است.

در این روز برای رسانه‌ها چه می‌گذرد؟

روز جهانی بازی‌های رومیزی به دلیل این که از اهمیت زیادی برخودار است، توسط رسانه‌ها هم‌ مورد توجه قرار گرفته است. به گونه‌ای که در این روز گزارش‌های تصویری و صوتی از انجام این بازی‌ها در سر تا سر جهان رواج دارند. گیگ اند ساندری این گزارش‌ها را به صورت پخش زنده در روز جهانی انجام بردگیم در کانال یوتیوپ خود قرار می‌دهد. این کانال که طرفداران زیادی دارد و‌ محبوبیت بسیاری را هم کسب نموده است، پخش زنده‌ی ویدیوهای خود را با فروش بسته‌های مربوطه به علاقمندان در اختیار ان‌ها قرار می‌دهد. پس اگر بر این امید هستید که بدون شرکت در پایگاه‌های انجام بردگیم از اخبار این روز عیجان انگیز با خبر بشوید، باید برای خود بسته‌هایی را که هزینه‌ی چندانی هم ندارند، خریداری کنید. توجه داشته باشید که سلیقه‌ی هر فردی با دیگری متفاوت است. از این رو گیگ اند ساندری تم‌های مختلفی را برای بشته‌های خود در نظر گرفته است.‌ تم‌های جذاب دخترانه، پشرانه، ترسناک، فانتزی، طنز، کمیک، سایفای و ... از جمله این تم‌های جذاب هستند که مشتری در انتخاب آن‌ها با هیچ محدودیتی مواجه نیست.

این تم‌ها شامل یک سری اجزای گوناگون و خرت و پرت‌های منحصر به فرد هستند که برای ما، شما و امثال ما و شما می‌توانند بسیار جذاب باشند و ما را تا سر حد ذوق مرگ شدن ببرند. کشورهای خارجی برای این که هیجانات این روز را افزایش دهند، اقدام به تولید و دوخت تیشرت‌ها و لباس‌هایی بر اساس همین تم‌ها کرده‌اند و خب جالب‌تر این که بسیاری از افراد هم برای خرید این تیشرت‌ها علاقه به خرج داده‌اند. از این رو رسانه‌ها تمامی این اطلاعات را برای کسانی که علاقمند به بردگیم هستند، به اشتراک می‌گذارند. شما می‌توانید همین حالا از اخبار بازی‌های این روز در سال‌های گذشته مطلع شوید و با روند انجام بازی‌ها هم آشنایی پیدا کنید تا اگر در آینده قرار بود که به یک پایگاه در این روز باشکوه بروید، دچار سردرگمی نشوید.

چگونه در این بازی‌ها شرکت کنیم؟

سؤال بسیاری از افراد این است که ‌چطور می‌توانیم در بازی‌های این روز شرکت کنیم. همان طور که پیش‌تر گفتیم، شما باید ابتدا در پایگاه‌های مربوطه ثبت نام کنید و سپس به صورت رایگان از خدمات این پایگاه‌ها برخوردار شوید. روال این برنامه‌ها به این شکل است که ابتدا شرکت کنندگان باید در پایگاه‌های مربوطه ثبت نام کنند و پس از انجام این مرحله، در روز موعود با شماره‌های موجود در روی کارت شرکت کننده به این پایگاه‌ها رجوع کنند و هر بازی را با همان تم دلخواه خود انجام دهند. حال فرقی ندارد که شما بازی‌های گروهی دوست دارید یا بازی‌های تکی، بازی‌های ترسناک را می‌پسندید و یا عاشق ژانر کمدی هستید، دوست دارید با کارت بازی کنید و یا با تاس، در هر صورت می‌توانید بازی مورد نظر خود را انتخاب نمایید و روزی خوش را برای خود و دیگران رقم بزنید.

چه هشتگ‌هایی را در فضای مجازی استفاده کنیم تا با بازی‌های رومیزی و روز جهانی برگزاری این بازی‌ها آشنا شویم؟

  1. #بردگیم
  2. #روز جهانی بازی‌های رو میزی
  3. # بازی رو میزی
  4. #روز جهانی بردگیم
  5. #پایگاه بردگیم در اواخر فروردین

سخن پایانی

شاید شما هم‌ جزو افرادی باشید که تا کنون نام روز جهانی بازی‌های رومیزی را شنیده‌اید. این روز که همه ساله به صورت هماهنگ در سر تا سر جهان و در هفت قاره‌ی خاکی جشن گرفته می‌شود، شکوه زیادی دارد و می‌تواند برای هر فردی لذت بخش باشد. در این روز شرکت کنندگان، برگزار کنندگان، تولید کنندگان و یا حتی صاحبان رسانه‌‌های جمعی همه و همه در کنار هم به خوشی می‌پردازند و آوازه‌ی این خوشی را هم به گوش جهانیان می‌رسانند. ما در این مطلب در مورد ویژگی‌های این روز و نحوه‌ی برگزاری بازی‌های دسته جمعی و تکی رو میزی در این روز با شما صحبت کردیم تا اگر تمایل به شرکت کردن در این بازی‌ها دارید، با اطلاعات کافی اقدام به ثبت نام در پایگاه‌های مختلف کنید.